До 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року відкрилася виставка “Вітри Бородінського поля“
5 вересня, до 200-річчя Вітчизняної війни 1812 року в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Вітри Бородінського поля”.

“Вітри Бородінського поля“
Чернігівська губернія не стала театром військових дій, але її внесок у перемогу над армією Наполеона досить вагомий. Тут було сформоване друге за чисельністю після Московського Народне ополчення, яке нараховувало понад 26 тисяч ратників. На полях битв з французами відзначилися тисячі чернігівців. Портрети 2-х бойових генералів – А.С. Глєбова та В.Г. Костенецького – представлені у Воєнній галереї Зимового палацу в Петербурзі.
З-поміж народних месників відзначився партизан Єрмолай Четвертак – уродженець Новгород-Сіверського повіту, який очолив майже 3-тисячний загін на Смоленщині. Подвиги воїнів-чернігівців неодноразово відзначалися у наказах по армії. На виставці представлені автографи головнокомандувача Російської армії генерал-фельдмаршала М.І. Кутузова та генерал-фельдмаршала М.Б. Барклая де Толлі.
Важливу роль відіграла Чернігівщина у постачанні Російської армії порохом, який вироблявся на Шосткинському пороховому заводі, сукном – його поставляли мануфактури Клинців. Була організована випічка хліба та сушіння сухарів. У Добрянці діяв військовий шпиталь.
Перемогу над Великою армією Наполеона святкували у всій Російській імперії. Маніфест Олександра І представлено на виставці. Цікавим доповненням є серія медальйонів, присвячених подіям цієї війни, виконаних відомим майстром Ф.П. Толстим, а також медалі роботи французьких майстрів, копії яких виготовлені Київським товариством “Купола” і подаровані музею.
Прикрасив виставку чайник-самовар козака Сиволоба з с. Хоробичі Городнянського повіту – учасника подій 1812 року.
Музей має можливість показати і артефакти, пов’язані з ім’ям Наполеона І Бонапарта. Це – медаль на честь освячення могили французького імператора в Парижі 1853 р. та нічний столик з острова Святої Єлени, де Наполеон провів останні роки життя.
Виставка діятиме до 31 жовтня в приміщенні музею по вул. Горького, 4.
Світлана Половнікова
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.