Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 березня, 07:51:56

На Чернігівщині втретє пройде масштабний літературний фестиваль "Lуtavrу"

19.08.2019   14:34Агенцiя

Із 9 по 11 жовтня в Чернігові, Ніжині, Корюківці, Бахмачі, Острі та Седневі відбудеться ІІІ Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі "Lуtavrу".

Цей масштабний літературно-мистецький захід проходитиме одночасно на базі багатьох локацій.

Сучасні письменники, літературознавці, журналісти України та закордону виступатимуть у школах, університетах, бібліотеках, музеях. Мешканці та гості згаданих населених пунктів Чернігівщини зможуть насолодитися сучасною світовою літературою. Цьогоріч крім класиків та молодих авторів української літератури будуть відомі митці з Польщі, Литви, Хорватії, Білорусі, В’єтнаму, Туреччини, Грузії, Чехії, Румунії, Греції, Великобританії, Сербії.

Організатором ІІІ Міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу» є громадська організація "Центр новітніх ініціатив та комунікації" (м. Ніжин).
Партнерами фестивалю є Чернігівські обласна рада, Чернігівська ОДА, Ніжинська, Корюківська, Остерська, Седнівська та Бахмацька міські ради, ГО "Медіа-центр "Свобода слова нового століття" (м. Корюківка), МГО "Альтернатива" (м. Корюківка) та БФ «Захистимо Україну», Чернігівська обласна організація Спілки письменників України, PEN Ukraine, Асоціація українських письменників (АУП). 

Мета фестивалю – просвітницька. Привертати увагу дітей та молоді до читання, ознайомлювати із сучасною українською та зарубіжною літературою, просувати книгу у сучасне культурне молодіжне середовище, робити модними та популярними традиції сторітаймів, створювати живий діалог читача та письменника,  ̶  каже натхненниця та топ-менеджер фестивалю «Lуtavrу» Тетяна Винник.

Фестиваль «Lуtavrу» на теренах України (Чернігівщина) з´явився у 2016 році. Відтоді зарекомендував себе як культурний захід міжнародного рівня. У рамках проекту традиційно готується альманах "Литаври", до якого входять твори учасників фестивалю. Альманах видається за підтримки Ніжинської міської ради і є подарунковим виданням для бібліотек та шкіл Чернігівщини, які беруть участь у проекті.

У 2016 та 2017 роках Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу» зібрав на Чернігівщині близько двохсот митців із більш ніж десяти країн світу та України. Було проведено більше півтори сотні заходів у школах, вузах, бібліотеках Чернігівщини та подаровано культурним і освітнім закладам комплекти книжок сучасної літератури.

Останні новини Чернігівщини

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює

Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19

А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».

Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14

Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:13

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.

4 березня: цей день в Україні і світі

4 березня: цей день в Україні і світі 09:11

День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression

Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59

Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.