Святкуймо 350-річчя Гетьманської столиці разом
Напередодні Дня незалежності України, 23 серпня, у Батурині буде людяно: тут відзначатимуть не тільки День Державного Прапора, а й 350-у річницю з дня започаткування гетьманської столиці.

Для гостей організатори підготували масштабний благодійний концерт «Viva Батурин» за участі відомих українських гуртів та виконавців («АНТИТІЛА», «ОТ VINTA», Христина Соловій). Його анонсувала під час брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва.
Захід розпочнеться о 19:00 на території палацово-паркового ансамблю гетьмана Кирила Розумовського. Ведучий — Сергій Притула.
До речі, ще один привід для святкування — 10-річчя з дня відкриття палацу. За цей період палац Кирила Розумовського перетворився на культурно-мистецький осередок. Тут, зокрема, проходять презентації наукових видань, експонуються виставки робіт українських митців, проводяться різноманітні фестивалі.
Тож Батурин радо вітатиме всіх охочих відзначити знакові історичні події.
Як зазначила Наталія Реброва, у цей день гості міста можуть оглянути унікальні пам’ятки до початку концерту: заповідник працюватиме у звичайному режимі, крім палацу.
Довідково:
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» — один із найпривабливіших туристичних об’єктів не тільки Чернігівщини, а й усієї України. До його складу входять 58 об'єктів культурної спадщини, п’ять із яких — національного значення. Площа охоронних зон становить 52 гектари. Дві пам’ятки розташовані за межами міста. За 8 кілометрів від Батурина біля села Пальчики Бахмацького району знаходиться могила видатного бджоляра Петра Прокоповича, а за 11 кілометрів у селі Вербівка — Батуринський Миколо-Крупицький монастир. До охоронних зон закладу належить і територія заміської резиденції гетьмана Івана Мазепи на Гончарівці.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).