Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:52:15

Держархів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки "Храми землі Чернігівської"

01.08.2019   11:49Агенцiя

До річниці хрещення Київської Русі, Державний архів Чернігівської області розпочав експонування фотодокументальної виставки «Храми землі Чернігівської».

Виставка об’єднала документи, а їх майже 60, присвячені перлинам храмової архітектури – Спасо-Преображенському собору, церквам Катерининській та Параскеви П’ятниці в Чернігові, собору Різдва Богородиці в Козельці.

Ці храми є не тільки зразками культових споруд князівської та козацької доби, але й свідками багаточисельних історичних подій – міжкнязівських усобиць, козацької звитяги тощо.

Представлені на стендах документи, а вони різноманітні, розповідають про історію будівництва храмів, їх ремонтів, відродження після пожеж та бомбардувань в роки Другої світової війни, періоду забуття та повернення віруючим.

Також презентуються маловідомі документи з історії храмів та монастирів Чернігівщини: «Загальний реєстраційний аркуш нерухомого майна. Власник – П’ятницька церква міста Чернігова» (1913 рік); «Прийняття постанови щодо оголошення Спасо-Преображенського, Успенського й Троїцького соборів у місті Чернігові історико-культурними заповідниками» (1929 рік); «Лист члена колегії НКВС та начальника адміністративного управління окружним адміністративним відділам щодо передачі дзвонів та культурного майна з кольорових металів Рудметалторгу» (1929 рік); «Рішення виконкому Прилуцької міської ради депутатів трудящих «Про повернення приміщення (Стрітенський собор), яке раніше використовувалося Прилуцьким краєзнавчим музеєм», світлина з його зображенням, дефектна відомість щодо ремонту храму та його креслення (1951–1959 рр.); «Акт обстеження Троїцького жіночого монастиря міста Чернігова з метою розміщення черниць Домницького жіночого монастиря в його келіях» та «Рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради депутатів трудящих «Про розміщення черниць, які переселяються з Домницького жіночого монастиря Березинського району в чернігівський Троїцький жіночий монастир» (1951 рік); «Лист заступника головного редактора газети «Радянське мистецтво» голові виконкому Чернігівської міської ради депутатів трудящих щодо публікації «За дбайливе ставлення до пам’яток вітчизняної архітектури» (1952 рік); «Акти державного приймання Борисоглібського і Успенського соборів, а також дзвіниці Єлецького монастиря в місті Чернігові (1961–1962 рр.); фотографія «Різьблений орнамент на порталі Борисоглібського собору (XII ст.) в місті Чернігові» (1981 рік).
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.