Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 травня, 02:40:19

У Чернігові стартує літня літературна школа "Цвіт папороті"

29.06.2019   11:00Агенцiя

З 1 по 8 липня вперше в Чернігові проходитиме літня літературна школа «Цвіт папороті». Учасники школи отримають змогу навчатися у зірок сучасної української літератури.

Викладачі школи – відомі українські письменники, літературознавці, видавці, які будуть ділитися своїм досвідом та вміннями.

Проект вдалося реалізувати завдяки підтримці Українського культурного фонду.

Напередодні відкриття школи організатори провели прес-конференцію у бібліотеці ім. М. Коцюбинського, де розповіли про програму та сам процес навчання.

«Ця ідея визрівала вже давно у Чернігівській спілці письменників, – говорить одна із організаторів та викладачів школи, очільниця Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, кандидатка філологічних наук Ганна Арсенич-Баран. – Але своїми силами ми могли провести її тільки в рамках Чернігівщини. Завдяки підтримці Українського культурного фонду географію вдалося розширити».

На навчання до школи приїдуть учасники не лише з Чернігова, а й із Києва, Львова, Рівного, а також містечок і сіл Чернігівщини (Коропа, Бахмача і т.п.).

Про викладачів школи розповіла координатор проекту, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич.
«До нас, зокрема, приїде лауреатка Шевченківської премії , відома письменниця Галина Пагутяк, письменниця, перекладачка, літературознавиця, доктор філологічних наук Ірина Старовойт, письменник і видавець Володимир Даниленко. Вони проводитимуть лекції та авторські майстер-класи. Також участь у роботі школи візьме режисер, заслужений діяч мистецтв Сергій Архипчук. Він навчить молодих письменників працювати над власним іміджем».

Серед відомих чернігівських письменників та науковців викладачами школи погодились стати літературознавиця, кандидатка філологічних наук Наталія Нікітіна, кандидатка філософських наук, літературознавиця Тамара Андрійчук, письменниця, член Національної спілки письменників України Валентина Мастєрова, доктор історичних наук Сергій Леп’явко.
Організатори мріють, щоб на творчість учасників школи надихнула багата історія Чернігівщини. Тому в програмі школи передбачений цілий ряд цікавих та пізнавальних екскурсій, а також участь в обрядовому дійстві на Івана Купала.

Поспілкуватися з відомими письменниками зможуть не лише учасники літшколи, а й усі охочі чернігівці. Так, на 2 липня о 18.00 в бібліотеці ім. М. Коцюбинського запланована творча зустріч із Галиною Пагутяк.

Останні новини Чернігівщини

Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46

Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.

 57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції

57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44

Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.

19 травня: цей день в Україні і світі

19 травня: цей день в Україні і світі 08:42

День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини