Експерти театрального фестивалю ГРА подивилися чернігівського "Скапена"
Експертна рада Другого всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА відвідала Чернігів.

Театрознавці переглянули виставу Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка – «Скапен».
Вистава увійшладо лонг-листа фестивалю і бореться за перемогу в номінації «За найкращу драматичну виставу». (Нагадаємо, минулого року вистава театру ім. Шевченка «Вій» перемогла у ГРІ в номінації «Найкраща драматична вистава»).
Усього цьогоріч на адресу Національної спілки театральних діячів України - засновника і організатора проекту – надійшло 83 заявки від різних за форматом роботи і формою власності театральних колективів країни. З них експерти відібрали 30 кращих, які і продовжують боротися за український театральний Оскар у 6 загальних та 6 індивідуальних номінаціях.
Наразі експерти подорожують містами України і переглянуть постановки наживо, аби в кінці червня сформувати шорт-лист з 12 вистав. Днями театрознавці повернулися з Чернігова.
Людмила Олтаржевська театрознавець, театральний критик, член експертної ради фестивалю-премії поділилася враженнями від творчо-робочої поїздки до Чернігова: «Минулого року Чернігів був присутній у фіналі Всеукраїнського фестивалю-премії «ГРА» завдяки відразу двом спектаклям, що дозволило йому, – якщо не брати до уваги столицю – отримати неофіційний статус найтеатральнішого міста країни.
Нині до лонг-листа увійшла вистава Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Шевченка – «Скапен» режисера Андрія Бакірова. Цікава, стильна, креативна, вивірена до найменших пауз, з чітко розставленими наголосами та чималенької територією для акторських імпровізацій постановка, яку сміливо можна рекомендувати шанувальникам розумного, змістовного і водночас приємного для сприйняття театру.
Окреме «вау» заслуговує робота художника-постановника АліїБайтенової, яка створила на сцені цілий Всесвіт: люди – то незвідані планети, хтось здатен бути світилом для інших, а хтось – затіняти навіть найшляхетніші помисли. Ну і я особисто, під час зустрічі зі «Скапеном», продовжила власні акторські відкриття цього театру – Сергій Лефор! Талановитий, харизматичний, «гнучкий» і з величезним потенціалом. Чого варта лише сцена покарання Жеронта, в якій актор, окрім свого Скапена, зіграв ще кілька різних персонажів».
Цьогоріч на етапі перегляду експертами лонг-листа у номінації «За найкращу драматичну виставу» з Чернігівським театром ім. Т. Г. Шевченка змагаються: Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам’янського, ГО «Інститут дослідження театру «Шостий поверх»,ГО «Фестивальний центр «Золотий Дюк» (Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька), «Дикий театр» (м. Київ), Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька, Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка.
Фінал фестивалю-премії ГРА проходитиме у листопаді в Києві. Глядачі теж зможуть долучитися до фестивального руху і переглянути вистави-фіналісти на різних театральних майданчиках столиці. Заключний акорд – оголошення переможців міжнародним журі. Найкращих гравців у ГРІ за театральний Оскар буде нагороджено Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.
Останні новини Чернігівщини
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.
Чернігівщина прийняла учасників навчального туру від EdUP 11:07
Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту днями став майданчиком для ще одного етапу освітньої Каруселі від проєкту EdUP.
Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 10:45
Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.
«єВідновлення» на Чернігівщині: комісії громад дистанційно обстежили близько 70 зруйнованих осель на територіях активних бойових дії 10:23
Днями на брифінгу у медіацентрі ОВА йшла мова про поточні результати програми «єВідновлення» на Чернігівщині.