Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 листопада, 03:53:41

Опера "Алеко" на сцені чернігівського обласного філармонійного центру

25.03.2019   09:00Агенцiя

Подією третього фестивального дня Сіверських музичних вечорів на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру стала одноактна опера «Алеко» видатного російського композитора Сергія Рахманінова написана лібрето Володимира Немировича-Данченка за поемою Олександра Пушкіна «Цигани».

23 березня публіка почула цей славетний твір у концертному виконанні солістів хору Оперної студії Національної музичної академії Україниім. П.І. Чайковського разом з Академічним симфонічним оркестром “Філармонія”. Диригент - заслужений діяч мистецтв України Андрій Савчук(м.Київ).

Створена 19-річним композитором менш ніж за місяць,як дипломна робота, опера «Алеко» вважається віховою у мистецькій кар’єрі Сергія Рахманінова. За неї композитор-початківець отримав свою першу нагороду - «Велику золоту медаль» від Московської консерваторії. Фактично 126 років тому, коли твір вперше було представлено в Москві, а потім у Києві, й почалася всесвітня слава музиканта. ПізнішеСергій Рахманінов зізнався, що саме успіх першої опери спонукав його до продовження композиторської діяльності.

В основі лібрето –трагічнаісторія «любовного трикутника»  між хлопцемАлеко, циганкою Земфірою та Молодим циганом. Дія відбувається на тлі яскравого колоритного кочового життя циганського табору.Не в силах впоратися зі своїми ревнощами,Алековбиває свою кохану і Молодого цигана. Жорстокий учинок Алекоциганському табору незрозумілий. «Ми дикі та, даруй на слові, чужі законам і судам, не терпим ми ні мук ні крові, і кожний вбивця недруг нам», — говорить батько Земфіри. Цигани йдуть геть, залишивши Алеко у самотності…

Опера «Алеко» - камерний лірико-психологічнийтвір з напруженою драматичною дією. Музика опери підкорює щирістю вираження і мелодійною різнобарвністю.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Екологічне виховання – шлях до збереження природи для майбутніх поколінь: брифінг у Чернігівський ОВА 15:28

Екологічне виховання – один із важливих напрямів діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Про це сьогодні розповіла заступниця директора Департаменту Віталіна Синіговець на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Шукала легкого заробітку в Інтернеті та втратила майже 73 тисячі гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 15:24

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» та викупати віртуальний товар, «дивитися відео і заробляти» тощо.

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні»

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні» 15:19

Відкрили його сьогодні на базі місцевої філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Гроші ходять за людиною»: у Комарівській громаді реалізується експериментальний соціальний проєкт 15:12

Заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк учора, 11 листопада, перебувала з робочим візитом у Комарівській громаді Ніжинського району.

У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини