Збірник наукових праць "Україна – Німеччина: міжнародні відносини" вийшов у Чернігові
100-ліття встановлення відносин між Україною та Німеччиною, військовий, політичний, економічний, культурний, а також біографічний вимір цих взаємин представлені в збірнику наукових праць «Україна – Німеччина: міжнародні відносини», який побачив світ у Чернігові 27 грудня (видавництво – Сіверський центр післядипломної освіти).
В його основі – матеріали доповідей з міжнародної конференції «Україна та Німеччина: міждержавні відносини в 1918–1924 рр.», що проходила в Києві, Чернігові та Тростянці з 31 травня по 2 червня 2018 р. Свою думку про перші кроки України на міжнародній арені в 1918 р., встановлення дипломатичних контактів із Німеччиною, іншими країнами Четверного Союзу, наслідки цих стосунків висловили науковці з України, Австрії, Білорусі, Німеччини та Туреччини. Всього – 34 статті.
Насамперед мовиться про передумови та значення Берестейського мирного договору, з якого фактично розпочалася самостійна міжнародна діяльність Української Народної Республіки. Далі висвітлюється робота українських представництв за кордоном, дипломатичних місій іноземних держав в Україні, біографії окремих вітчизняних та зарубіжних дипломатів, консулів. Представлені сюжети до історії становлення білоруської державності, відносин України з Австро-Угорською та Османською імперіями. Крізь призму сторінок київської та чернігівської преси, спогадів сучасників читачі побачать складність та суперечливість цих взаємин. На прикладі перебігу збройної боротьби з більшовицькою Росією на прикордонні Чернігово-Сіверщини вони також зможуть провести історичні паралелі стосовно методів агітаційного та військового впливу, застосовуваних агресором. Наостанок у збірці порушується низка інших питань відносин України з країнами Західної та Східної Європи впродовж ХХ століття.
У підготовці книги взяли участь Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України ім. Геннадія Удовенка, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин, Сіверський інститут регіональних досліджень. Видання підготовлене у рамках проекту «Сприяння відзначенню 100-річчя українсько-німецьких міждержавних та дипломатичних відносин і залучення до ювілею громадськості», що здійснювався за підтримки фонду Ганса Зайделя.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.