Чому замовкли солов’ї…
Людина живе доти, доки її пам’ятають… Ця, вже третя, книжка Віталія Леуса «Чому замовкли солов’ї…», котра побачила світ після відходу у вічність відомого українського письменника, публіциста, журналіста та краєзнавця 27 грудня 2017 року, переконливо свідчить: Віталія Миколайовича пам’ятатимуть дуже довго!
![]()
Взагалі ж, наш земляк цілком заслуговує на це – своєю оригінальною, проникливою, чуйною, а головне – справді, талановитою творчістю! До нової книжки В. Леуса увійшли його повість, новели та оповідання, які друкувалися в улюбленій газеті Віталія Миколайовича – «Деснянській правді», а також цікаві, зворушливі спогади про нього, написані друзями і колегами – Сергієм Дзюбою, Михасем Ткачем, Станіславом Маринчиком, Яковом Ковальцем (він присвятив Віталію Леусу вірша), директором музею Михайла Коцюбинського, правнуком класика – Ігорем Коцюбинським, а ще – працівниками наших бібліотек Ганною Маджугою та Оксаною Плауновою, з якими автор повсякчас співробітничав:як письменник, краєзнавець і головний редактор всеукраїнської газети для дітей «Ліхтарик».
Тепер творчість чернігівця Віталія Леуса вже активно популяризується і за кордоном. Так, 2018 року,за поданням Міжнародної літературно-мистецької України, його цікава літературна спадщина відзначена високими нагородами – міжнародними літературними преміями імені Генріха Бьолля (Німеччина) та Веніаміна Блаженного (Білорусь).
Нову книжку обдарованого письменника, шляхетної, совісної людини, справжнього патріота України Віталія Леуса було представлено на річницю з дня його раптової смерті. Книгу старанно підготували до друку родинна Віталія Миколайовича (зокрема, його дружина – Галина Семенівна та син Микола), а також – письменник, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба.
Нова книжка Віталія Миколайовича Леуса «Чому замовкли солов’ї…» надрукована в популярному чернігівському видавництві «Десна Поліграф» чималим накладом дві тисячі примірників і вже є в Чернігівському літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського, обласній науковій бібліотеці імені В. Короленка, Чернігівській центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського та інших закладах Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи. Тож із прозорою Віталія Миколайовича та спогадами про нього можуть тепер ознайомитися всі бажаючі.
Сергій Квітницький
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.