Хор ім. Д.Бортнянського з успіхом презентував проект "WELCOME TO RABSTVO"
«Хто ми? – Лідери! Чого ми прагнемо – Свободи! Коли? – Негайно!». Ці слова стали рефреном, пройшовши через все дійство, яке артисти Академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського Чернігівськогообласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм представили своїм шанувальникам 1 грудня.
![](/uploads/23005-m.jpg)
Глядачі стали свідками, а дехто з них навіть учасниками, дійства «Welcometorabstvo», яке однозначно складно ідентифікувати в жанровомувідношенні.
- Це і симбіоз музики і театру, перформансу та інтерактивну, – саме так характеризує новий проект хоруйого керівник Іван Богданов. - У сучасному світі існує безліч речей, яких люди не помічають, але ці речі роблять їх залежними. Ми спробували через свою постановку звернути увагу суспільства на цю правду. І зробили це, поєднавши спів, стародавню музикуафроамериканських рабів і театралізоване дійство.До речі, перформансвідбувається як на сцені, так і на балконі концертного залу і, власне,в самій залі.На мою думку, це гарне поєднання, що дозволяє людині задати собі питання: в чому я залежний, а в чому вільний? Чим я можу пожертвувати заради свободи? - розповідає пан Іван.
Постановка включає імітацію п’яти робочих днів в уявному офісі.Кожен з днів розкриває декілька дуже важливих і болючих тем. Таких, наприклад, як залежність людини від авторитету начальника, від оцінки за свою роботу, від страху за можливі наслідки своєї діяльності тощо.
В проекті задіяна талановита команда у складі Академічного камерного хору ім. Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру на чолі з художнім керівником та головним диригентом Іваном Богдановим. До речі, йому належить ідея цього творчого експерименту, яку блискуче втілив режисер Дмитро Обєдніков. Рішенням сценічного простору займався художник Артем Сиворакша. Спеціальним гостем і учасником постановки стала відомий чернігівський психолог, коуч-тренер Інна Чистенко.
Наразі Академічний хор ім. Д.Бортнянського - єдиний в Україні, що працює в жанрі хорового театру. В його творчому доробкудійство «Welcometorabstvo» не перше. У квітні цього року глядачу вже було презентовано театралізований музичний спектакль з назвою «Musicaincognita», а восени 2017 року колектив представив дійство «Аліса в країні чудес». Про правильність обраного творчого шляху свідчить той факт, що кожна нова постановка хору збирає в залі філармонійного центру незмінний аншлаг.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.