Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 січня, 19:28:32

Чернігівські барди співали українською

12.11.2018   17:36Агенцiя

10 листопада в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся концерт "Свічка не згасне", присвячений Дню української писемності та мови. Провів його клуб авторської пісні і поезії "Трамонтана".

"Своєрідним епіграфом і гаслом концерту" я обрала слова з відомої пісні Юрія Рогози та Олександра Злотника "Свічка", яку в неперевершеному виконанні залишив для нас незабутній Назарій Яремчук. У ній свічка означає надію, але мені завжди чомусь здається, що мова тут - про самоідентифікацію українців, у душах яких вона зберігається за будь-яких обставин. Скільки б нас не нищили, скільки б не виморювали голодом, не зросійщували, ця свічка, часом прихована, все рівно горить і, впевнена, ніколи не згасне", - сказала на початку концерту керівник клубу Наталія Потапчук.

Подальші виступи підтвердили істинність її слів - українською зі сцени співали навіть ті, хто в побуті розмовляє російською або є етнічним росіянином. Своєю творчістю всі барди засвідчили свою повагу і любов до мелодійної української мови. Нові вірші між піснями читали чернігівські поети.

"Топ-темою" дня, що цікаво (адже ніхто не домовлявся), були місто Чернігів та річка Десна. Вони, та й рідний край загалом, згадувались і оспівувались у багатьох творах. Не забули барди й про хлопців, які боронять нашу землю на сході нашої держави.

Зі своєю творчістю шанувальників української авторської пісні і поезії знайомили: почесна гостя - поетеса Надія Галковська, дует "Голос душі" у складі Ольги та Руслана Шведів, професор київського університету ім. Б. Грінченка чернігівець Олександр Колесник, Василь Буднік, Ірина Кулаковська, Олександр Коломієць, Лілія Іванішина, Юрій Половецький, Надія Мишко, Олексій Маслов, Наталія Потапчук. Твори, які прозвучали, розкривали самобутність кожного автора, залишали незабутній слід у душах слухачів. Як от, наприклад, український марш О. Коломійця, який змусив зал піднятися і аплодувати в такт.

Останні новини Чернігівщини

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11

Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02

Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.

“День Тетяни у колі друзів” 08:47

11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини