Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:45:19

Відбулося засідання круглого столу "Влада, бібліотека, громада: європейський вимір"

27.10.2018   10:47Агенцiя

В залі засідань Чернігівської обласної ради відбулося засідання круглого столу "Влада, бібліотека, громада: європейський вимір".

У засіданні круглого столу взяли участь представники Чернігівської обласної державної адміністрації, представники органів місцевого самоврядування, зокрема керівники територіальних громад, представники громадських організацій, бібліотекарі Чернігова та області.
 
Мета круглого столу – визначити місце бібліотеки як інформаційного посередника між владою та громадою, як центру формування інформаційних мотивів для громади, як соціокультурного центру, а також як центру проектної діяльності, що може залучити зовнішні джерела фінансування в регіон. Заявити про бібліотеку як першу помічницю для голів об'єднаних територіальних громад, яка може підказати, де знайти інформацію, допомогти в організації і проведенні заходів, а також підготувати і поширити інформацію серед ЗМІ, а ще стати простором для розвитку і майданчиком для культурного злиття всієї громади, зміцнити громаду і тим самим підвищити конкурентоспроможність всього регіону.
 
Захід відкрила директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, голова ГО "Чернігівське обласне відділення УБА" Інна Михайлівна Аліференко. Вона наголосила на важливій ролі публічної бібліотеки в житті громади та розповіла про тенденції розвитку бібліотек у новостворених громадах Чернігівщини. А також запропонувала послуги обласної бібліотеки як методичного центру для навчання бібліотекарів ОТГ інноваційним формам роботи з громадою.

 Головний спеціаліст відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Наталія Владиславівна Колозіна охарактеризувала сучасний стан розвитку бібліотечної галузі Чернігівщини.

З роботою закладів культури на фоні реформи місцевого самоврядування у Польщі ознайомила Алла Миколаївна Мальована, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

Зацікавленість у присутніх викликав виступ ментору проекту "ПУЛЬС" Олени Григорівни Костриці. Вона розповіла як зробити із бібліотек, зокрема тих, які функціонують на базі ОТГ, потужні локальні інформаційно-ресурсні центри, де б мешканці громади могли комунікувати між собою, з органами місцевого самоврядування, з депутатами, ділитися ідеями, шукати проекти і вчитися їх впроваджувати.

Начальник відділу культури, сім'ї, молоді і спорту Кіптівської сільської ради Ірина Віталіївна Дубик говорила про величезну роботу, яка була зроблена для розвитку культурного простору Кіптівської ОТГ.

Про особливості роботи бібліотек у Сновській громаді розповіла Ніна Павлівна Мокросноп – директор ЦБС Сновської ОТГ.

Цікавим досвідом організації бібліотечного обслуговування в публічній бібліотеці Вертіївської ОТГ поділилась її директор Яна Олександрівна Соколова.

 Кандидат філософських наук, радник з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Людмила Анатолівна Чабак повідомила присутніх про стан реформування бібліотечної галузі Чернігівщини.

У підсумку проведення заходу учасники круглого столу дійшли висновку про доцільність проведення подібних заходів, які демонструють позитивний досвід роботи бібліотек ОТГ області та висловили подяку Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка, яка об'єднує громадськість Чернігівщини у вирішенні актуальних проблем нашого регіону.

Захід був організований Чернігівською ОУНБ ім. В. Г. Короленка за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.


Оксана Плаунова, головний бібліограф відділу наукової інформації та бібліографії, Олена Попович, завідувач відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.