Круглий стіл "Євреї та українці: тисячоліття співіснування" відбувся у Чернігівському історичному музеї
В Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського за участі Канадійського благодійного фонду «Українсько-канадська зустріч» (UJE) відбувся круглий стіл «Євреї та українці: тисячоліття співіснування».
Гостем заходу став професор історії та політології Університету Торонто (Канада) Павло-Роберт Магочій. Модерував круглий стіл директор Чернігівського історичного музею ім. В. В. Тарновського Сергій Лаєвський.
До розмови з науковцем долучилися фахові історики, викладачі Національного університету «Чернігівський колегіум» Андрій Острянко, Ірина Еткіна, Ігор Кондратьєв, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Євген Луняк, регіональний менеджер UJE в Україні Владислав Гриневич-молодший, голова Чернігівської обласної єврейської общини, віце-президент Єврейської Ради України Семен Бельман, викладачі шкіл, музейні співробітники, бібліотекарі та студенти.
Круглий стіл пройшов в атмосфері жвавої дискусії, обміну думками і гострими запитаннями. Насамперед, учасники заходу обговорили книгу «Євреї та українці тисячоліття співіснування», співавтором якої виступив Павло-Роберт Магочій. Загалом книга була позитивно оцінена присутніми. Ідея висвітлення історії співіснування різних народів в межах території сучасної України була визнана сміливою та оригінальною.
Пролунали пропозиції про створення аналогічних наукових праць про співіснування українців та поляків, українців та угорців, українців та росіян тощо. Крім того, пролунала пропозиція доповнити текст праці українським і єврейським гумором, який би з усією дотепністю та простотою жанру висвітлював складні проблеми, висміював укорінені роками стереотипи.
По закінченню круглого столу учасники заходу отримали в подарунок комплекти наукових та науково-популярних книжок від співорганізаторів заходу Канадійського благодійного фонду «Українсько-Єврейська зустріч».
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.