Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 00:30:48

Останки князя Ігоря Чернігівського під Спаським собором не знайдено

24.07.2012   08:09

Археологи не виявили останків святого князя Ігоря Чернігівського, знайти які під Спасо-Преображенським собором у Чернігові сподівався російський письменник Юрій Сбітнєв.

"Археолог Макаренко, який розкопував прибудови до Спаса в 1923 році, припускав, що підземна крипта частково поєднує поховальні споруди давньоруського часу. Сьогодні ж ми бачимо, що, окрім стін і залишків апсиду, від давньоруського часу тут нічого не лишилося. Все було знищено і пограбовано ще в XVII-XVIII сторіччях під час спорудження цієї крипти", - розповіла науковий консультант археологічної експедиції, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О. Лазаревського Олена Черненко.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2011 року представники однієї з фірм відсканували 2 тис. кв. м території довкола Спаського собору в Чернігові. Робили вони це на замовлення "Балтійської будівельної компанії" (РФ), керівник якої Ігор Найвальт зводить під Москвою храм на честь святого Ігоря Чернігівського. До Юрія Сбітнєва бізнесмен звернувся з надією отримати для своєї церкви часточку князевих мощів.

Генеральний директор Національного історико-археологічного заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Курданов зазначив, що розкопки біля Спаса проводилися не стільки заради пошуків князівських останків, як з метою дослідження території перед початком її реконструкції та ліквідації негативних наслідків розкопок 1923 року.


http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ostanki_knyazya_igorya_chernigivskogo_pid_spaskim_soborom_ne_znaydeno_1743647

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини