Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 04:57:31

Щоденники Олександра Довженка видадуть у Росії

20.07.2012   13:57Агенцiя

Керівник Федерального архівного агентства Росії, доктор історичних наук Андрій Артізов повідомив, що до кінця року мають намір видати всі відомі щоденники класика українського кінематографу Олександра Довженка.

Олександр Довженко

Олександр Довженко

Українці від цього проекту не відділені – над виданням разом працюють російські й українські архівісти, і, можливо, зібрання щоденників здійснить одне із харківських видавництв.

“Цей проект буде реалізовано цього року. Олександр Довженко писав щоденники все свідоме життя, він прожив багато років у Москві, і після смерті його дружина передала їх нам до архіву, де вони й зберігалися весь цей час. Ми ухвалили рішення їх видати”, – сказав Андрій Артізов. Він заявив, що багато частин щоденників, особливо воєнних років, уже було опубліковано, але в різних виданнях.

До 120-річчя від дня народження видатного українського режисера планують видати повне зібрання. Записи Олександр Довженко робив двомовні – російською й українською, тому деякі частини текстів перекладено російською, а деякі – українською.

Нагадаємо, що Президент Віктор Янукович підписав Указ “Про відзначення 120-річчя від дня народження Олександра Довженка”, у рамках якого заплановано видання літературних творів Довженка в комплекті з фільмами у форматі DVD, широкий ретроспективний показ його фільмів в Україні, а також за кордоном, створення ігрового багатосерійного телефільму про життєвий і творчий шлях Довженка, проведення міжнародної науково-практичної конференції, літературних читань, семінарів, лекцій, присвячених життю та творчості Довженка, продовження з участю Національної академії наук робіт із підготовки й видання повного наукового академічного видання кінематографічної, літературної та образотворчої спадщини режисера та персональної енциклопедії “Олександр Довженко”.

day.kiev.ua

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.