Перший ювілей “Світу”
Відзначила свій перший невеличкий ювілей обласна газета “Світ”. Це в своєму роді унікальне для Чернігівщини видання, тому ми зустрілися з нагоди ювілею з засновником і редактором газети. Її фактично власними силами створив відомий журналіст Петро Антоненко. Спілкування з ним допомагає розібратися, що відбувається в засобах масової інформації і в суспільстві України загалом.
Обласну газету “Світ” створив практично самотужки Петро Антоненко – журналіст із 40-літнім стажем, відомий як багаторічний редактор газети “Сіверщина”. Тепер він вирішив видавати таку газету, якою вона з точки зору автора взагалі має бути. Тобто хоча, можливо, й траплятимуться помилки та невдачі, але буде головне – інформація й аналітика; і зовсім не буде головних недоліків сучасної преси – а їх журналіст називає три.
Засновник нової газети має моральне право критично аналізувати сучасні ЗМІ вже хоча б тому, що своє видання зумів зробити практично незалежним – на нього витрачає або власні кошти, або спонсора – при тому, що той не висуває жодних умов щодо змісту газети. Якщо тільки такі умови будуть поставлені, журналіст припинить з ним співпрацю, розповідає Петро Антоненко. Це унікальний для сучасної преси досвід.
Так з’явилася змога друкувати журналістські розслідування і аналітичні статті про суспільно-політичну ситуацію – це допомагає читачам зрозуміти, що відбувається в країні. З кожним аналітиком, чиї статті розміщуються у виданні, редактор має особисту домовленість – а часто це відомі й авторитетні експерти. До того ж на сторінках газети відроджуються майже зниклі жанри і рубрики: літературні сторінки, новини культурно-мистецького життя.
Вийшло вже 10 номерів газети, спочатку на 8-ми, потім на 12-ти, а останні номери вже на 16-ти сторінках. Оскільки простору для творчості, як бачимо, вистачає, а проект не комерційний, то редактор запрошує до співпраці тих, хто бажає насамперед висловитися і не завжди має на це змогу.
Останні новини Чернігівщини
Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 00:00
На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.
Продовжується надання матеріальної підтримки власникам житла, пошкодженого внаслідок ударів рф 17:06
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям міста, чиє житло постраждало внаслідок російської військової агресії.
Поліцейські Чернігівщини скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора каналу збуту зброї та боєприпасів 16:35
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду справу 28-річного чернігівця, який налагодив канал постачання вогнепальної зброї та набоїв в обласному центрі.
У Чернігові вшанували пам’ять усіх загиблих у Війні на Незалежність України 15:58
З нагоди четвертої річниці звільнення Чернігівщини від російських окупаційних військ в обласному центрі відбулися тематичні заходи.
Поліція Чернігівщини встановлює обставини та причетних до булінгу школяра 15:10
В ході моніторингу соцмереж поліцейські виявили відео на якому під час поїздки у шкільному автобусі один з хлопців чинить булінг стосовно іншого школяра.