Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 15:13:19

У Чернігівському художньому музеї відкрили персональну виставку Андрія Мордовця

29.08.2018   15:35Агенцiя

Виставка присвячена 100-річчю від дня народження митця та Дню Незалежності України. Музей висловлює подяку доньці художника Тетяні Андріївні Мордовець за надані для експонування роботи.

Є особистості, позначені особливою місією на землі. Вони мають непересічні знання, фаховий рівень, уміння висловлювати важливу думку, вести за собою інших. Саме до таких людей належить заслужений художник України, лауреат премії імені М.М.Коцюбинського Андрій Микитович Мордовець.

Щоб зрозуміти роль Мордовця на теренах українського мистецтва і культури, слід перегорнути сторінки його життєвого і творчого шляху. Народився художник у 1918 році в селянській родині на мальовничій Сумщині, в селі Куличка. Місцевість славилася збереженням народних традицій, працездатними, доброзичливими людьми. Андрій Микитович згадував: «У нашій родині дотримувалися християнських звичаїв, співали українські пісні, шанували народні обряди. Українська культура, повага до наших предків сповнювали оточення, у якому я ріс. Мати завжди прикрашала оселю квітами, вишивками, розписаним посудом, умілаприщепитицікавість до прекрасного».

Навчався майбутній художник в Харківському художньому інституті, але закінчити не зміг, тому що почалась війна з Фінляндією. Після закінчення Другої світової війни Андрій Микитович вступив до Ленінградського інститу живопису, скульптури і архітектури. Після закінчення інституту художник працював в Ленінграді у студії при Військовій академії кораблебудування. Згодом переїхав до Чернігова, якому присвятив велику кількість творів – «Старий Чернігів», «У Ялівщині», «Повінь на Кордівці». Художник багато мандрував Кримом, Карпатами, Чернігівщиною і під час подорожей не полишав пензлика та фарб – «Осінь у Седневі», «Десна біля Мезина», «Синевирська Поляна», «Початок весни в Олешні». Створював портрети – «Жінка», «Хлопчик», «Лірник».

1962 рік в житті Андрія Микитовича ознаменований вступом до Спілки художників, а в 1985 році він стає одним із ініціаторів створення Чернігівської обласної організації національної спілки художників України. У 1993 році Андрій Мордовець отримав премію ім. М.М.Коцюбинського, у 2003 роцізвання заслужений художник України.

У 2006 році Андрій Микитович трагічно загинув. Представлена виставка творів Андрія Микитовича Мордовця шана митцю високого фахового рівня, для якого рідна земля та доля волелюбного українського народу були джерелом натхнення, яке з роками набувало особливого сенсу.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейських Чернігівщини відзначили за сумлінну службу з нагоди професійного свята

Поліцейських Чернігівщини відзначили за сумлінну службу з нагоди професійного свята 14:47

4 липня, в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області відбулося урочисте нагородження кращих поліцейських.

Погляд на війну дитячими очима. У Чернігові нагородили переможців конкурсу антикарикатур

Погляд на війну дитячими очима. У Чернігові нагородили переможців конкурсу антикарикатур 14:38

У Чернігові завершився дитячий конкурс антивоєнних карикатур "Children's anti-war cartoon". Головною його ідеєю було показати події сьогодення очима дітей, а саме: як вони бачать та сприймають військову агресію росії проти України.

"Я розумію, що йде війна, але, як кажуть, хліб треба сіяти, і без тепла ми не можемо залишити місто". Інтерв'ю Віктора Геращенка про підготовку до холодів 14:14

Про підготовку до опалювального періоду, процес передачі Чернігівської ТЕЦ в управління міста розповів заступник міського голови Віктор Геращенко у програмі «На часі» телеканалу «Новий Чернігів».

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ

Чаус: У понеділок після обіду відкривається прямий маршрут Чернігів — Київ 14:07

Сьогодні після 13-ї години буде відкрито рух шляхом через Десну поблизу Чернігова. Про це вранці повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини