Житель Чернігова передав до музею унікальний годинник
Житель Чернігова Олександр Крот передав до Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" унікальний дерев'яний годинник ХІХ ст., виготовлений німецьким майстром.

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час прес-конференції повідомила головний зберігач фондів заповідника Ольга Травкіна.
За її словами, настінний годинник у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям був виготовлений у Німеччині у ХІХ ст. відомим годинникарем Густавом Беккером. Подібних експонатів у фондах заповідника поки що не було.
О.Травкіна зазначила, що останнім часом дуже рідко мешканці міста дарують старовинні речі заповіднику чи музеям. "Раніше дарували частіше, а зараз розуміють, що можуть отримати гроші і несуть старожитності до антикварних магазинів", - сказала фахівець.
Присутній на прес-конференції О.Крот уточнив, що годинник свого часу належав його бабусі Марії, яка очолювала колгосп у селі Макошино Менського району. Старовинну річ привіз прадід Іван Крот із Першої світової війни.
"Годинником ми користувалися тривалий час, але потім лопнула пружина. Ми вирішили годинник подарувати у музей – гроші витратиш за один раз, а людям буде назавжди", - сказав дарувальник.
За оцінками експертів, механізм годинника майже в робочому стані, він потребує незначного ремонту.
Подарунок поповнить експозицію "Чернігів і чернігівці 100 років тому", розгорнуту у приміщення Чернігівського колегіуму.
Також працівники заповідника "Чернігів стародавній" презентували журналістам чотири ікони, що поповнили фонди закладу. Серед них – ікони "Св. Феодосій Углицький", "Св. Параскева", "Св. Георгій", "Св. Миколай". Встановлено, що ікона із зображенням святителя Феодосія, який був канонізований у 1896 році та похований в Борисоглібському соборі, писалася з його портрета, що висів у склепі над гробницею. Придбана ікона написана професійним іконописцем, вона передає характерні риси лику та постаті святого.
Металева ікона "Св. Миколай" ХІХ ст. належить до старообрядницьких ікон. Фахівці називають її рідкісною, оскільки вставлена у глибокий позолочений кіот, куди зазвичай вставляли ікони, виконані на дереві.
Ікони "Св. Параскева" та "Св. Георгій" написані народними майстрами у ХІХ ст. Після реставрації вони поповнять експозицію народних ікон Чернігівщини в приміщенні Колегіуму.
http://naiz1.pp.net.ua/news/zhitel_chernigova_peredav_do_muzeju_unikalnij_godinnik/2012-07-17-1274
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.