Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 06:11:46

Капела бандуристів Ім. О. Вересая – учасник проекту "Мистецькі Жнива-2018"

16.08.2018   15:49Агенцiя

Капела бандуристів ім. Остапа Вересая та балетна група Чернігівського Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 15 серпня у Києві взяли участь у Всеукраїнському експо-проекті «Мистецькі жнива-2018», що стартував 10 серпня в Національному центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім".

Метою проект є популяризація унікальних традицій і культурного надбання України, репрезентація її економічного, туристичного та мистецького потенціалу. Планується, що відзначення 27-й річниці Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності участь у «Мистецьких жнивах», крім представників Чернігівщини, у різні дні візьмуть також митці Дніпропетровської, Житомирської, Сумської, Полтавської, Харківської, Львівської, Закарпатської та Рівненської областей.

Як розповіли керівники Капели бандуристів ім. О.Вересая заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури України Микола Борщ, представлений учора на «Мистецьких жнивах» репертуар майже увесь побудований на фольклорі і мелодиці Чернігівщини. В основу першої частини концерту увійшла поема-кантата Григорія Верьовкі «Тополя» за однойменним твором Тараса Шевченка. Але колектив капели не оминув увагою і мистецький спадок й інших своїх славетних земляків - Михайла Коцюбинського, Леоніда Глібова, Олександра Довженка та Павла Тичини. Музичні композиції, створені на основі або за мотивами творів цих українських класиків, були із захопленням зустрінуті відвідувачами «Українського дому».

Друга частина концертного дійства складалася, серед іншого, із авторських творів та сучасних аранжувань заслуженої артистки України, диригента Раїса Борщ. Прозвучали твори: Ярослава Барнича «О, соловію», Консуело Веласкес Торрес «Besame mucho», мелодія Романа Савицького» «Гуцулка Ксеня», авторський твір самої пані Раїси «Батьків моїх земля» та інші композиції.

Варто зазначити, що в рамках «Мистецьких жнив-2018» нещодавно розпочав роботу і "Музей української народної пісні". Як розповіла керівник цього проект Руслана Лоцман, в експозиції музею будуть представлені музичні експонати з усіх регіонів України. Їх планується збирати, серед іншого, і з допомогою відомих українських артистів Ніни Матвієнко, Олега Скрипки, Ілларії, ансамблю пісні і танцю Збройних сил України і, звичайно ж, свою лепту у цю справу внесе і Капела бандуристів ім. Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Слід наголосити, що крім виступів артистів, в рамках проекту «Мистецьких жнив-2018» влаштовуються і виставки зразків декоративно-прикладного мистецтва. Чернігівщину в “Українському домі” учора представляв обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України на чолі із заслуженим працівником культури України Володимиром Морозом.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

Чернігівський спецпризначенець Віталій Костюченко: «Ми захищаємо свою землю, своїх рідних, своїх дітей» 09:39

Свідомо обрав професію захисника України, бо відчував, що велика війна з росією неминуча. Поліцейський інспектор-снайпер Віталій Костюченко стояв у витоків формування спеціального підрозділу «Чернігів», і вже десятий рік поспіль виконує бойову роботу в найгарячіших точках російсько-українського протистояння.

2 жовтня - цей день в Україні та в світі

2 жовтня - цей день в Україні та в світі 09:36

ДЕНЬ 586 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 586 RUSSIAN AGRESSION

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини