Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 23:29:13

Чернігів у ТОП-20 найкультурніших міст України

12.07.2012   15:36Агенцiя

Фокус представив перший рейтинг Топ-20 культурних міст України, в якому перше місце посіла Ялта

Очолити рейтинг культурних міст Ялті допомогли дев’ять музеїв, чотири кінотеатри, два театри і понад 250 пам’яток культури, історії та архітектури. Крім того, розвинена інфраструктура освіти та дозвілля при відносно невеликому населенні дозволили одному з найбільших турцентрів Україна впевнено посісти перше місце в рейтингу Фокуса.

На другому й третьому рядках розташувалися старовинні міста Західної України – Івано-Франківськ і Львів, в яких пам’ятники зустрічаються практично на кожному кроці. Наприклад, у Львові найбільша кількість архітектурних пам’яток – майже 5000, а історичний центр міста внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Більше половини фіналістів рейтингу найкультурніших міст розташовані саме в західній частині країни. Багато в чому це обумовлено тим, що деякі показники Фокус обчислював по співвідношенню кількості культурних установ або заходів до чисельності населення.

Рейтинг 20 найкультурніших міст України виглядає так:

1. Ялта (276 балів)
2. Івано-Франківськ (255 балів)
3. Львів (248 балів)
4. Євпаторія (247 балів)
5. Чернівці (243 бали)
6. Ужгород (230 балів)
7. Севастополь (226 балів)
8. Харків (225 балів)
9. Тернопіль (201 бал)
10. Одеса (197 балів)
11. Київ (195 балів)
12. Херсон (193 бали)
13. Мукачево (191 бал)
14. Кам’янець-Подільський (188 балів)
15. Луцьк (186 балів)
16. Хмельницький (183 бали)
17. Чернігів (180 балів)
18. Донецьк (180 балів)
19. Трускавець (177 балів)
20. Рівне (176 балів)

Особливістю нинішнього рейтингу стало те, що при його складанні Фокус врахував думку самих жителів про своє місто. Кореспонденти обдзвонили місцеві ради, районні відділи або міські управління міліції, ЖРЕРи і міські ЗМІ більш ніж семи десятків міст країни. На думку редакції, саме співробітники подібних установ і організацій є своєрідним індикатором рівня культури населення.

Найцікавіші відповіді на запитання "Фокус" розмістив у статті "Глас народа. Самые оригинальные высказывания жителей культурных городов". Серед них є цікаві відповіді жителів Чернігова та Ніжина, який не увійшов у топ-20.

«У нас город очень культурный. Во-первых, люди стали аккуратнее пить на улицах. Во-вторых, меньше курить в общественных местах. В-третьих, когда понаставили мусорников, люди начали меньше сорить».
Николай Котенко, дежурный Деснянского района города Чернигова

«Девочки, у меня на этом телефоне мэр и заместитель мэра. Я не могу с вами говорить о каком-то соцопросе, о какой-то культуре».
Секретарь мэра Чернигова

«Все культурные и интеллектуально развитые люди, которые у нас были, выехали в столицу.
А здесь осталось село».
Людмила Богун, главный редактор газеты «Главная Черниговская газета»

Нежин
«Звичайно, культурне. В першу чергу завдяки значній кількості історичних пам’яток — дуже багато церков, є державний університет, в якому вчились ще Гоголь і Гребінка. В нашому місті проживали дідусь з бабусею Корольова, нашого видатного конструктора. А сучасна ситуація також сприятлива — є центр дозвілля, є де відпочити, можна сходити на пляж, на річку, на озеро».
Славик, милиционер Нежинского городского отдела УМВД Украины

Як рахували: У попередній список увійшли всі обласні центри України, курортно-туристичні, великі промислові і портові міста, міста-супутники Києва, а також населені пункти, побудовані для обслуговування атомних станцій. Всього в попередньому списку було 73 міста. Оцінка проводилася за 50-бальною шкалою, де 50 – максимальна кількість балів. Найкультурніші міста визначалися на підставі суми балів по семи критеріям: вища освіта, музеї, театри, кінотеатри, пам’ятники, книжкові магазини та фестивалі.

Focus.ua

Останні новини Чернігівщини

Киїнська громада та ГО "Жіночий формат" уклали меморандум про співпрацю 20:17

Днями відбулася зустріч голови ГО "Жіночий формат" Антоніни Федорченко з Киїнським сільським головою Андрієм Головачем.

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини