"Духовні джерела – запорука міцності держави": відтепер у бібліотеці В.Г. Короленка є куточок духовної літератури
У читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка розміщені шість стендів духовної літератури, об’єднані символічною і промовистою назвою «Духовні джерела – запорука міцності держави».

Ця література, подарована бібліотеці, була зібрана за ініціативи та за сприяння голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча. Партнером у реалізації проекту стала громадська організація «Українська ініціатива».
Відкриття книгозбірні приурочили відзначенню 28-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України. Особливу вагу захід має в контексті ініціативи Президента України стосовно надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.
«Ми стоїмо на порозі видатної події, – сказав голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч. – Будемо молитися, щоб ця подія відбулася. Поки Україна не матиме власної помісної церкви – доти не буде міцної держави. Адже духовна основа є вкрай важливою для розбудови успішної незалежної країни. Ми маємо донести до людей нашу велику історію, знання про те, звідки пішло хрещення Русі-України. Історична справедливість повинна відродитися. Адже саме чисті джерела духовності давали наснагу українцям у боротьбі за незалежність своєї країни. Громадяни нашої країни мають свободу віросповідання, і це одне з найбільших досягнень. Країна багата на різні конфесії, тому й в експозиції духовної літератури представлені книжки різних релігійних вірувань».
Керівник сектору інформаційної реінтеграції Донбасу й Криму Міністерства інформаційної політики України Віктор Литвінов наголосив: «Надання автокефалії – не привілей, це акт справедливості. Сьогоднішній захід – приклад, як спільно можуть діяти влада і громадськість задля укріплення державності та відновлення духовності українського народу».
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Української православної церкви Київського патріархату, керуючий Чернігівською єпархією Євстратій (Зоря) резюмував: «Ми маємо духовне право на самовизначення. Захід проводиться напередодні значної події для християн – 1030-річчя Хрещення Русі-України. Томос – акт історичної справедливості, повернення гідності українській церкві без приниження інших конфесій. Це – не нав’язування певної релігії, це – надання можливості вибору. Те, що між різними релігійними громадами Чернігівщини є розуміння, доводить Рада церков, на якій спільно обговорюється пошук вирішення низки важливих суспільних питань».
«Книжки збирали 2-3 місяці, долучилися й небайдужі з інших областей та з-за кордону. Велика вдячність й голові Чернігівської обласної державної адміністрації. Духовність і суверенітет – неподільні. У своїй релігії борці отримували натхнення і непохитну віру», – зазначив голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко.
Директор обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Інна Аліференко подякувала за подаровані книжки й висловила переконання, що це зібрання духовної літератури допоможе читачам розібратися, як розуміти історію своєї країни і як жити далі.
Учасники зібрання запевнили, що це унікальне книгозібрання буде поповнюватися і надалі.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).