Питання розміщення архівних фондів у Ніжині може бути розв’язане вже найближчим часом
12 липня в ході робочого візиту до Чернігівської області відбулася зустріч голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової з головою обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем.
Предметом зустрічі стало обговорення цілої низки питань стосовно забезпечення діяльності архівних установ і збереженості документів Національного архівного фонду на Чернігівщині.
Неможливість забезпечення якісного зберігання архівних матеріалів у Ніжинському відділенні Держархіву області – одна з найгостріших проблем, розв'язання якої потребує невідкладних дій. Її суть полягає в тому, що нині установа розміщена в трьох окремих приміщеннях: спорудах двох храмів і колишньому будинку священика. Конструкції цих будівель не лише не передбачають можливості створення умов, необхідних для збереження документів, а й самі потребують якнайшвидшого обстеження і проведення відповідних рятівних і відновлювальних робіт. Тож посадовці опрацьовували можливі на сьогодні варіанти розв’язання питання.
Кожна з означених споруд має історичну цінність – культурне і сакральне значення. Впродовж тривалого часу своє прагнення повернути пам'яткам їхнє початкове призначення, разом із відновленням фізичного стану будівель, декларує місцева релігійна громада. Разом із тим, завдяки реорганізації одного з місцевих професійно-технічних навчальних закладів, звилася можливість перенесення архіву до вивільнених і більше пристосованих для діяльності установи приміщень. Таким чином культові споруди можуть бути повернуті громаді для відновлення, а архівна установа – здобути безпечні й пристосовані для її потреб умови.
У ході зустрічі мова йшла також і про наближення перспективи спорудження нового спеціального корпусу для концентрації фондів Державного архіву Чернігівської області в обласному центрі.
Домовлено про подальшу співпрацю стосовно низки інших питань забезпечення діяльності Державної архівної служби України в Чернігівській області.
Також під час візиту голова архівної служби Тетяна Баранова ознайомилася зі станом і умовами зберігання документів у кількох окремих її підрозділах, з роботою Державного архіву в Чернігівські області і збереженими ним раритетами.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.