На Чернігівщині шукали могилу відомого художника
Відомий український живописець, легендарний майстер портретів та автор багатьох відомих релігійних полотен Микола Ґе останні роки свого життя прожив на Чернігівщині. Тут він помер і був похований на хуторі Іванівському (село Шевченка) на перетині Бахмацького і Борзнянського районів. Від маєтку генія залишилися руїни.
Вціліли тільки дві могили – Миколи Ґе і його дружини. Утім, деякі місцеві жителі переконують, що могила видатного художника знаходиться не поряд із встановленим пам’ятником, а насправді в іншому місці. Зважаючи на це, активісти вирішили дослідити це питання. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє громадський активіст Владислав Попович.
«1 червня 1894 року помер Микола Миколайович Ґе. 4 червня тіло генія було поховано в українську землю на відкритому просторі західної частини хутора Шевченкове біля одинокої могили своєї дружини Анни Петрівни Ґе, яка померла в листопаді 1891 року. Саме на цьому хуторі пройшли останні 18 років життя живописця. За нашою інформацією, могила подружжя Ґе після становлення радянської влади в 20-х роках була забута та знищена, і тільки до 150-річчя від дня народження великого українця була спущена вказівка встановити пам’ятник на місці могили. Що й було зроблено, але вже з урахуванням архітектури та тогочасного ландшафту, припускаємо, що таким чином пам’ятник міг бути встановлений в іншому місці, яке здавалося партійним функціонерам більш зручним. Як нащадки вдячних українців, маючи інформацію про можливе точне місце могили, розташоване на відстані 50 метрів від встановленого «совєтами» монумента, не маємо іншого варіанту, як перевірити вищенаведені факти! Тож за ініціативи ГІ «Почесна Варта» , видавництва «Стикс», ГО «Ніжинське Археологічне Товариство при НДУ ім. Миколи Гоголя» та картинної галереї НДУ ім. Миколи Гоголя оголошуємо експедицію 30.06.2018 року на місце поховання Генія Українського живопису та його дружини, де за допомогою георадара буде обстежено місцевість, аби встановити точне місцезнаходження могили», – зазначає Владислав Попович.
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.