м.Новгород-Сіверський зустрічало гостей на VIII літературно-мистецькому святі "Нетлінне Слово"
2 червня в м. Новгород-Сіверський відбувся VIII літературно-мистецький фестиваль ”Нетлінне Словоˮ.
На свято до древнього міста Сіверської землі завітало багато поважних гостей: заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, директор департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко, відомий письменник, дослідник "Слова о полку Ігоревім" Юрій Сбітнєв, керівництво міста та району та інші.
Свято розпочалось з відкриття музею ˮСлово о полку Ігоревімˮ з колекції Святослава Воїнова, кандидата філологічних наук, людини, яка своє натхненне творче життя присвятила дослідженню історико-літературного шедевру ˮСлово о полку Ігоревімˮ. Слід відзначити, що музей з колекції родини Воїнових відкрився за ініціативи та підтримки заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергія Сергієнка, Новгород-Сіверського міського голови Олега Бондаренка, сина видатного дослідника Ігоря Воїнова, а також громадської організації ˮКняжий Градˮ.
Урочистості продовжились покладанням квітів до пам’ятника Жертвам фашизму, що знаходиться біля стін Спасо-Преображенського монастиря. Біля входу на територію монастиря почесних гостей зустріли представники духовенства та запросили відвідати Спасо-Преображенський собор. Опісля, артисти балету академічного народного хору та тріо бандуристок капели бандуристів ім. О.Вересая виконали вокально-хореографічну композицію ˮЗелене житоˮ. По закінченні, артисти в костюмах Князя Ігора та Ярославни запросили гостей до екскурсії по музею ˮСлово о полку Ігоревімˮ.
Далі святкова програма продовжилась на території міського парку ім. Т.Г. Шевченка. Відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку учасникам АТО. Духовий оркестр філармонійного центру виконав козацькі марші та інші музичні твори зі свого репертуару. Урочистості продовжились. Зі словами привітань зі сцени до присутніх звернулись гості свята. Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко привітав Анатолія Колошина, заслуженого майстра народної творчості України, із врученням Народної Шевченківської премії у номінації ˮНародна творчістьˮ. Далі на глядачів чекала концертна програма, в якій були задіяні академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, солісти обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Артистки балету хору почастували глядачів запашними пиріжками.
На території парку ім. Т.Шевченка для дітей була представлена окрема програма - артисти дитячого лялькового театру ім. О.Довженка приємно порадували малечу, також працювали атракціони. На завершення фестивалю почесні гості оглянули виставки майстрів народної творчості та промислових підприємств Новгород-Сіверщини.
Останні новини Чернігівщини
«3000 км Україною» – програма стартувала у тестовому режимі для прифронтових регіонів 11:34
Уряд ухвалив низку рішень, що забезпечать додаткову підтримку жителів прифронтових територій та започаткують системне державне фінансування пасажирських залізничних перевезень.
Стартували безоплатні освітні заходи з розвитку професійних навичок жінок 10:56
25 листопада відбувся перший онлайн-тренінг «Лідерство і соціальна відповідальність у бізнесі. Мистецтво партнерств» у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Директор підприємства підозрюється у заволодінні бюджетними коштами на ремонті лікарні 10:49
За процесуального керівництва Козелецької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору підприємства у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану та у видачі завідомо неправдивих офіційних документів службовою особою (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«Спас Чернігівський: Собор як місце єднання»: у Софії Київській презентували спецвипуск журналу про чернігівську пам’ятку 10:13
Вчора у Національному заповіднику «Софія Київська» провели презентацію спецвипуску журналу «Антиквар», присвяченого чернігівському Спасо-Преображенському собору.
Городнянські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму норму більш ніж у 14 разів 09:35
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції ВП №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції викрили 53-річного водія автомобіля ВАЗ, який керував транспортом у стані алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.