Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 21:03:03

"Літо з книгою" розпочалося

02.06.2018   09:44Агенцiя

В Міжнародний день захисту дітей Чернігівська обласна дитяча бібліотека традиційно відкрила літню читацьку альтанку. Відкрила – знову-таки, традиційно! – яскраво, невгамовно, весело, як все, що роблять діти, адже вони самі дали старт «Літу з книгою» (таку назву має альтанка – щотижневі читання просто неба).

Цього разу учасниками святкового заходу стали учні Чернігівської школи №25 та Вознесенського навчального-виховного комплексу з Чернігівського району.
За словами директора бібліотеки Тамари Клюй, діти завжди з задоволенням беруть участь в цьому святі. Воно привертає увагу до бібліотеки, до книги, до читання.

Недаремно читацька альтанка відкривається у Міжнародний день захисту дітей. Це не лише ще одна пам’ятна дата в календарі. Це день нагадування, що діти мають бути захищені, мають відчувати безпеку. А чи можна уявити більш безпечне місце для хлопців і дівчат, ніж бібліотека? До того ж, обласна бібліотека для дітей – не просто книгозбірня, це осередок, де досвідчені фахівці можуть забезпечити дітлахів і безпечною літературою, і безпечним дозвіллям.

Правду казати, небезпека на дітей в цей день ніби таки чатувала – зла Бабуся-Ягуся, що завітала на відкриття читальні. Втім, Бабуся виявилася зовсім не злою – і хороводи з маленькими гостями водила, і солодощі дарувала. А Бібліотечна Фея знайомила юних читачів з дивовижними книжками, які є в бібліотеці.

Вихованці Вознесенського НВК в обласній бібліотеці для дітей вперше – і відразу на святі відкриття літньої читацької альтанки. Читати люблять. Маленькому Єгору Шакуну більше за все подобаються «Дивовижні пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка. Його вчитель Сергій Самко, який до цього працював у Німеччині, ідею альтанки добре розуміє: в тій же Німеччині діти постійно виходять на природу і навчаються чи читають просто неба. При цьому, каже, вони почуваються вільніше і сприймають прочитане по-іншому – на вулиці можна не просто почитати, а й обговорити прочитане, висловити свою думку, продемонструвати свої знання, вміння, навички.

Літня читацька альтанка розрахована в тому числі на новачків в бібліотеці. За словами заступника директора закладу Галини Вечерської, добре, коли до бібліотеки приходять «нечитачі»: згодом приємно бачити, як «нечитачі» перетворюються на любителів книги. Для цього і потрібні публічні заходи – вони привертають увагу до книги, до бібліотеки. Це свого роду виклик: довести дитині, що книга може бути цікавішою за інтернет.

Чого тільки не було в програмі відкриття літньої читацької альтанки в обласній бібліотеці для дітей – і ігри, і знайомство з книгами, і малювання на асфальті, і відвідини бібліо-кафе з мульт-десертом від кота Кекса, і майстер-класи «Літні паперові фантазії» та «Читайлики». А ще – без солодких подарунків не пішов жоден маленький читач! Ми щиро вдячні за смаколики Чернігівській кондитерській фабриці «Стріла» та пекарні «Лях» (Волченко В.І.).

Але це тільки початок насиченої літньої програми для відвідувачів обласної бібліотеки для дітей. Літня читацька альтанка працюватиме все літо. А вже за місяць – 1-го липня – розпочинає свою роботу «Книжковий пікнік в Березовому гаю» в рамках проекту «Читаємо всією сім’єю».


Чернігівська обласна бібліотека для дітей

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.