Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 4 жовтня, 18:32:25

Відбулося відкриття виставки картин та ікон "Світ фарб та натхнення" Едуарда Красного

18.05.2018   12:23Агенцiя

16 травня в Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося відкриття виставки картин та ікон "Світ фарб та натхнення" чернігівського художника Едуарда Красного.

Митець народився 25 серпня 1983 року в місті Кривий Ріг. Закінчив художню школу №1 та художньо-графічне відділення факультету мистецтв Криворізького державного педагогічного університету. Навчався в студії відомого художника Олександра Козарецького, де, зокрема, вивчав іконопис.
 
З 2009 року проживає в Чернігові, працює керівником студії "Малюнок та живопис" в Чернігівському обласному палаці дітей та юнацтва.
  Едуард Красний віддає перевагу олійному живопису та іконопису. Серед улюблених жанрів – портрет та пейзаж, подобається працювати на пленері, писати етюди історичних місць та пам'яток Чернігова.
 
В 2010 році митець розписав вівтар собору Різдва Пресвятої Богородиці, а в 2014 – реставрував розписи вівтаря Миколаївської церкви у смт Козелець.
 
Минулого року художник написав ікони в іконостас церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Сосниці, нині працює над розписом її купола.
 
Художник брав участь у міських та всеукраїнських виставках. У 2007 році відбулася його перша персональна виставка ікон в Кривому Розі.
 
На першій персональній виставці в Чернігові "Світ фарб та натхнення" Едуард Красний представив 30 робіт в жанрі портрету та пейзажу, архітектурні пам'ятки Чернігівщини.
 
Особливе місце в експозиції займають ікони, які вражають своєю технікою та неповторною енергетикою, що проникає в найпотаємніші куточки душі глядача.
 
Директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко зазначила, що в бібліотеці іконопис такого високого рівня ще не експонувався. "Виставка надихає, проймає теплом та добром, яким хочеться ділитися з іншими".
 
Євген Силко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики мистецького навчання Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка відзначив: "Експозиція повністю відповідає назві – вона різнопланова та яскрава. Від імені студентів хочу подякувати за можливість побачити професійний іконопис, який їх дуже цікавить, а як викладач – за професійну підготовку молоді до вступу в наш університет".
 
Ілля Субботенко, студент Національного університету "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка, привітав свого наставника: "Едуард Костянтинович не тільки викладач, а й хороший друг, який завжди готовий підтримати та допомогти. Він викладає з натхненням, а його картини пронизані вірою, надією та любов'ю".
 
Василь Мігрін, член народного аматорського об'єднання художників "Деснянська палітра" відмітив: "В наш час модерну, авангарду та епатажу приємно бачити, що художник працює в техніці класичного реалізму та відкриває свій внутрішній світ".
 
Чернігівська художниця та поетеса Тетяна Тимошенко власними ліричними рядками проілюструвала свої враження від картин, сплітаючи мистецтво слова й фарби в чарівне і прекрасне поєднання.
  Едуард Красний в своєму виступі подякував адміністрації та працівникам бібліотеки за організацію виставки, учневі – за те, що постійно підштовхував до створення експозиції, та в першу чергу дружині – за неймовірні терпіння й розуміння.
 
"Я вдячний Богу, що він вклав мені до лівиці пензлі та олівці, які я й до сьогодні дуже міцно тримаю, бо це моє життя. І дякую своїм батькам та бабусі, що вони не дали цим пензлям випасти з моїх рук".
 
Виставка картин та ікон "Світ фарб та натхнення" Едуарда Красного експонуватиметься в читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка протягом місяця. Запрошуємо відвідати експозицію та доторкнутися до прекрасного.

Останні новини Чернігівщини

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості

339 мешканців Чернігівщини отримали ваучер на навчання від служби зайнятості 16:10

Понад14,6 тисяч українців, середяких 339 мешканцівнашоїобласті уже отримали від держави ваучери на навчання.Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник.

Прилуцькі рятувальники провели для ліцеїстівакцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти." 15:59

04 жовтня у смт Срібне для учнів місцевого ліцею фахівці Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області та Національної поліції провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!!

Увага конкурс «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» !!! 15:40

Оголошено ІІ Всеукраїнський конкурс наукових робіт серед молоді імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики».Конкурс проводиться з метою створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу талановитої молоді, підтримки наукової та творчої діяльності студентів, молодих вчених, стимулювання їх інтересу до дослідницької роботи.

На Чернігівщині стартував Всеукраїнський проєкт з проведення спортивних та спортивно-масових заходів «Пліч-о-пліч» 15:36

З метою належного виконання ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо популяризації спорту серед здобувачів освіти в Україні розроблено План проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів і студентів у 2023/2024 навчальному році «Пліч-о-пліч».

Чернігівські поліцейські затримали двох громадян, які запустили феєрверк: відкрито кримінальне провадження 14:35

Попри усі заборони у період дії воєнного стану двоє мешканців Чернігова (45-річний чоловік та 40-річна жінка) вночі запустили феєрверк у сквері на вулиці Івана Мазепи у Чернігові. За цим фактом поліція розслідує кримінальне провадження.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини