Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 березня, 23:07:12

У бібліотеці Короленка відбулася зустріч з ветераном Другої світової війни Іваном Онищенком

07.05.2018   13:55Агенцiя

3 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася зустріч учнів десятого класу ЗОШ № 3 з ветераном Другої світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем.

Ведуча заходу Наталія Утиро у вступному слові зазначила: "Сьогодні ми віддаємо данину пам'яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо. Цей день наближали, як могли, люди, котрим було дуже нелегко в ті воєнні роки і яким найважче сьогодні. У довічному боргу наше покоління перед тими ветеранами війни, які пройшли через горнило страждань. День Перемоги залишиться назавжди в людської пам'яті".
 
Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-й мотострілецькій дивізії, пройшов дорогами Румунії, Угорщини. На півдні Чехословаччини 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікувану Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті гинули фронтові товариші, які пліч-о-пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували.
 
Після Другої світової війни Іван Омелянович отримав юридичну освіту у Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка, довгий час працював в органах прокуратури. На сьогоднішній день Івану Омеляновичу є повних 92 роки, його фізична форма після всього пережитого заслуговує поваги. Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу.
 
Наприкінці заходу Наталія Утиро відкрила для молоді секрет виживання в цьому світі: "Коли ти зігріваєш серце інших, тоді і ти зігрієшся. Коли ти підтримуєш, укріплюєш і надихаєш інших, тоді і ти отримаєш підтримку, укріплення і натхнення в своєму житті". Бережіть цей секрет! Учні привітали ветерана квітами.
 
Організатори заходу презентували книжкову виставку "Подвиг твій безсмертний".

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини