Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 червня, 14:49:10

Відбулось відкриття виставки київського художника Сергія Поноченюка "Зірки у темряві"

06.04.2018   11:56Агенцiя

5 квітня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки київського художника Сергія Поноченюка «Зірки у темряві», адаптованої для людей з вадами зору. Виставка поєднує абстрактний олійний живопис і рельєфні композиції на дереві. Експозиція доповнена аудіосупроводом і дерев’яними пазлами для розвитку моторики і логічного мислення.

Під час заходу директор музею Ірина Ральченко сказала, що музеї мають бути відкритими для людей з особливими потребами. Вже третій рік поспіль ми співпрацюємо з Громадською організацією інвалідів «Шанс» і в рамках проекту «Мистецька абетка англійською мовою» відбуваються уроки для дітей з особливими потребами. Проводили виставку, на якій були представлені твори – автори яких, діти з вадами слуху.

Аналогу виставці «Зірки у темряві» на Чернігівщині ще не було. Завдяки подвижницькій праці пана Сергія та сучасним технічним засобам для людей з вадами зору відкриваються нові можливості для пізнання світу художньої краси та залучення до творчого процесу.
Автор картин Сергій Поноченюк сказав, що подібні проекти допомогають бачити світ під іншим кутом зору. Чисті інтенсивні кольори, плавні лінії, пластичні форми передають емоції і переживання митця.

Депутат Новозаводської районної ради у місті Чернігові Юрій Соколов зазначив, що люди з вадами зору сприймають світ душею, за допомогою дотику. Художник завжди творець, який хоче розповісти про те, що звичайна людина не побачить.

Виставка не залишила байдужими вихованців Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Черніігівської обласної ради, які з цікавістю знайомились з картинами, торкаючись їх та складаючи пазли.


Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана

Останні новини Чернігівщини

На Прилуччині поліцейські затримали водія, який скоїв смертельну ДТП 11:45

Слідчі слідчого управління обласної поліції затримали водія легкового автомобіля, який скоїв дорожньо-транспортну пригоду у Парафіївській громаді. Внаслідок аварії загинула пасажирка транспортного засобу.

В суботу завершився двотижневий відпочинок першої групи школярів із Чернігівщини в таборі Чернівецької області. 11:14

Сьогодні щаслива малеча повернулася додому та зустрілася з рідними, привізши із собою яскраві спогади та емоції.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 10:49

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення шахрайських дій під приводом продажу програмного забезпечення 10:28

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним раніше судимого 37-річного мешканця Чернігівського району за фактом заволодіння ним чужими грошовими кошами шляхом обману. Вироком суду чоловіка засуджено до штрафу у сумі 34 тис. грн.

Польська музика у Чернігівському філармонійному центрі 10:06

Польська музика звучала 14 червня 2026 року у залі Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини