Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 липня, 11:15:12

Виставка ікон "З Богом у душі"

03.04.2018   14:28

Український народ завжди був богомільним. Українці завжди мали у своїй хаті образи. Помешкань, де б не було святих зображень, у давнину, і навіть зараз, мабуть, не існує.

Ікони були прикрашені найгарнішими рушниками, що свідчить про особливо шанобливе ставлення до них господарів. Святі образи є справжніми оберегами і помічниками родини.

Мільйонам людей ікони вселяють віру, надію та любов, дарують зцілення та творять дива. Не дивлячись на численні гоніння та знищення ікон, частина з них все ж дійшла до нас і являє собою історичну та духовну цінність нашого народу, яка була представлена на виставці в Прилуцькому краєзнавчому музеї.

З 3 квітня 2018 року у виставковому залі музею діє виставка «З Богом у душі», присвячена Великоднім святам. На виставці представлені лиш невелика частина з ікон, що зберігаються у фондах краєзнавчого музею, датовані XVII – поч. XX століття.

Серед них ікона «Стрітення Господнє», «Спас на престолі», «Святий Миколай», «Хрещення», «Великомучениця Варвара», «Преображення», «Богоматір», «Покрова», «Воскресіння Ісуса Христа», «Свята Трійця» та інші.


Прилуцький краєзнавчий музей імені Василя Івановича Маслова

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.

5 липня - День працівників морського і річкового флоту

5 липня - День працівників морського і річкового флоту 09:51

Напевно, немає на світі людини, яка не дивилася б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію в області 14:22

За даними Управління охорони здоров’я на 11 годину 4 липня в області зафіксовано 11 нових випадків COVID-19. З них п'ять виявлено у Варвинському районі, по одному в Сновському та Носівському районах, по два у Прилуках та Чернігові.