Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:30:11

Виставка ікон "З Богом у душі"

03.04.2018   14:28

Український народ завжди був богомільним. Українці завжди мали у своїй хаті образи. Помешкань, де б не було святих зображень, у давнину, і навіть зараз, мабуть, не існує.

Ікони були прикрашені найгарнішими рушниками, що свідчить про особливо шанобливе ставлення до них господарів. Святі образи є справжніми оберегами і помічниками родини.

Мільйонам людей ікони вселяють віру, надію та любов, дарують зцілення та творять дива. Не дивлячись на численні гоніння та знищення ікон, частина з них все ж дійшла до нас і являє собою історичну та духовну цінність нашого народу, яка була представлена на виставці в Прилуцькому краєзнавчому музеї.

З 3 квітня 2018 року у виставковому залі музею діє виставка «З Богом у душі», присвячена Великоднім святам. На виставці представлені лиш невелика частина з ікон, що зберігаються у фондах краєзнавчого музею, датовані XVII – поч. XX століття.

Серед них ікона «Стрітення Господнє», «Спас на престолі», «Святий Миколай», «Хрещення», «Великомучениця Варвара», «Преображення», «Богоматір», «Покрова», «Воскресіння Ісуса Христа», «Свята Трійця» та інші.


Прилуцький краєзнавчий музей імені Василя Івановича Маслова

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ