Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:46:09

Чернігівський обласний художній музей представив виставку живопису в міській раді

28.02.2018   08:35

28 лютого у залі засідань Чернігівської міської ради під час пленарного засідання двадцять восьмої сесії до уваги всіх присутніх представлена виставка живопису «Весняні барви Чернігівщини».

Всі 12 робіт об’єднує тематика передвесняного настрою. Виставку репрезентує Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

Проведення виставкової акції прокоментував начальник управління культури та туризму Чернігівської міської ради Олександр Шевчук:

- Мета цієї акції - показати громадськості міста, що Чернігівська міська рада також може стати майданчиком для картинної галереї. У нашому місті така мистецька акція проводиться вперше, але це поширена світова практика, яка в європейських містах використовується дуже часто.

Крім того, це гарний спосіб привернути увагу депутатів міської ради та представників громадськості, які відвідують засідання сесій міської ради, до художнього музею у Чернігові, - сказав він.


Довідково:

Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана створений 1983 року на базі художньої колекції Чернігівського історичного музею. Його зібрання нараховує понад дев’ять тисяч експонатів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, що датовані ХVІ–ХХІ ст. Основу складає унікальна колекція Галаганів, в яку входять роботи західноєвропейських, вітчизняних митців та народна картина.

Численними є музейні твори українських художників ХХ ст., членів  Національної спілки художників України, яка в цьому році відзначає 80-річчя утворення. Серед її яскравих представників імена талановитих живописців, роботи яких увійшли в експозицію.

Незабутнім ліриком ХХ ст. і першим українським імпресіоністом, який виріс на кращих мистецьких традиціях європейських шкіл, по праву називають Миколу Глущенка. Він мав дружні стосунки з Олександром Довженком, неодноразово був обраний  керівником групи живописців у Будинку творчості і відпочинку «Седнів».

Розмаїттям жанрів та колористичним багатством живопису відзначається творчість наших земляків народних художників України Сергія Шишка та Почесних громадян міста Чернігова Володимира Ємця та Анатолія Шкурка.

За законами кольорової гармонії та пластичної форми реалістичного живопису написані картини заслужених художників України Андрія Мордовця, Леоніда Заборовського, викладачів Чернігівської дитячої художньої школи Миколи Гайдука, Володимира Наталушка.

Свідченням оригінального образного мислення є полотно Надії Мартиненко. Всі твори по-своєму оспівують красу Чернігово-Сіверського краю.Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.