"Герої не вмирають, вони лиш поруч буть перестають"
У Чернігові відбулося урочисте відкриття першої частини пересувної виставки «Сіверщина. Блокпост пам’яті», присвяченої загиблим в АТО Героям Чернігівщини. Її організувала ГО «Єдина родина Чернігівщини».
Не випадково захід проведено у стінах Академії Державної пенітенціарної служби України, адже її курсанти є активними учасниками волонтерського руху.
Участь у відкритті взяли і представники органів влади. Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова зауважила, що ця документальна виставка має постійно нагадувати підростаючому поколінню про ціну миру та героїзм наших співвітчизників. Було б дуже добре, аби з нею ознайомилося якнайбільше молоді.
Експозиція складається з 24 елементів — патріотичних скриньок, у минулому ящиків з-під гранат, які привезли із зони АТО. Естетичного вигляду їм допомогли надати чернігівські майстри та художники. Зокрема, зробили портрети загиблих Героїв, нанесли їхні біографічні дані, встановили підсвітку.
Голова ГО «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський: «Ця виставка — результат спільної роботи. Із власного досвіду знаю, що надзвичайно важко віддати дорогі серцю речі найріднішої тобі людини. І ці експонати — це лише початок. У нашій розробці ще 20 скриньок. До роботи закликаємо всі родини загиблих. Героям-сиротам скриньки зробимо разом».
Високу оцінку виставці дав голова громадської пошукової організації «Цитадель» Павло Нетьосов.
Крім того, учасникам відкриття нагадали, що в області видана книга «На палаючому Сході» — нариси про героїв антитерористичної операції на сході України, які народилися або ж до початку воєнних дій служили на Чернігівщині.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Бібліотеки Чернігівщини розвивають цифрову грамотність: відбулися онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти 11:13
У Чернігівській області триває системна робота з розвитку цифрової грамотності населення. Протягом двох тижнів відбулися два п’ятиденні онлайн-тренінги для координаторів Хабів цифрової освіти – бібліотекарів, які щодня допомагають мешканцям громад опановувати цифрові навички, користуватися сервісами та впевненіше почуватися в інформаційному суспільстві.
Троє вчителів із Чернігівщини потрапили до короткого списку національної премії «Вчитель року 2025» 11:11
Троє педагогів із Чернігівщини стали фіналістами національної премії Goncharenko Centre’s Teachers Award, за результатами якої буде обрано «Вчителя року 2025». До короткого списку увійшли Світлана Петренко із Чернігова, Оксана Махлай із села Шатура, Ніжинського району та Яна Сташенко із Ніжина.
Народовладдя в дії: громади мають затвердити Статути до кінця 2026 року – підсумки вебінару від “Спілки Ініціатив Чернігівщини” 11:07
13 листопада відбувся вебінар "Статути територіальних громад: впровадження форм участі в контексті законодавства про народовладдя", організований об'єднання «Спілка Ініціатив Чернігівщини» спільно з Чернігівською ОВА.
Чернігівські поліцейські затримали двох підозрюваних у наркоторгівлі з партією «закладок» 11:04
Оперативники Чернігівського районного управління поліції затримали двох 33-річних місцевих мешканок, які підозрюються у розповсюдженні особливо небезпечних психотропних речовин шляхом «закладок».
На Чернігівщині внаслідок російських атак загинули дві жінки: поліція документує злочин росії 10:49
Сьогодні вночі російська армія завдала низку ударів безпілотниками по місту Городня Чернігівського району.