Відбулася "Бібліоніч у колі літературних героїв"
3 лютого Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка з останнім ударом чарівного годинника вмить перетворилася на таємничий замок "Бібліо-LUX" ("Бібліотечне світло") із власною королевою, придворним почтом та мушкетерами.
"Бібліоніч у колі літературних героїв" – уперше у практиці роботи бібліотеки проведено подібний масштабний захід. Перш за все, його метою була популяризація читання; по-друге – лобіювання закладу перед владою, як соціокультурного центру, де можна провести вільний час із користю для себе, відпочити та познайомитися з новими людьми; по-третє – зламати стереотипи громади про бібліотеку.
Завдяки злагодженій роботі всього колективу, який проявив неабияку креативність та відповідальність, захід ретельно підготували.
Спочатку королева замку "Бібліо-LUX" – директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко – запросила всіх гостей до парадної зали "Здійснення мрій". Відвідувачі поринули у феєричний концерт завдяки партнерам бібліотеки, які з люб'язністю відгукнулися на наше запрошення. У концерті взяли участь: актор Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Є. Бондар; викладач музичної школи № 1 ім. С. Вільконського Л. Забара та учень цієї школи П. Ребенок; солістка міського палацу культури А. Гальчук; саксофоніст О. Дербічов; колективи комунального клубного закладу "Палац культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді" Чернігівської міської ради: танцювальний колектив "Каблучок" під керівництвом Н. В. Мстиславської, зразкова естрадно-циркова студія "Менестреллі" під керівництвом Ю. П. Анос, спортивно-циркова студія "Тріумф" під керівництвом Р. І. Бурлака; своєю майстерністю на показі моделей глядачів приємно вразили учні Чернігівського професійного ліцею побуту (директор Т. М. Копистко).
Після завершення концерту гості свята мали змогу відвідати різноманітні локації, які креативно підготували працівники відділів бібліотеки.
"У Дельфійського оракула" у відділі абонемента відвідувачі в оточенні "Магії книги", "Біржі прогнозів", "Передбачень літераторів", "Казкового калейдоскопа", "Літературного фуршету" у вигляді книжкових виставок за знаком зодіаку знаходили свої уособлення у літературних героях; мали змогу поворожити на книжках; дітлахів розважала "бібліоняня".
Розкрити свої таланти гості могли у відділу наукової інформації та бібліографії, де "астролог" О. Плаунова (головний бібліограф відділу) працювала в "Астрологічній лабораторії".
У "Мистецькому калейдоскопі" відділу мистецтв учасники свята відвідали: музичний салон викладача музичного коледжу ім. Л. Ревуцького О. Воробйова; художню майстерню С. Найдьон, яка творила "шаржі" та портрети всім охочим; чарівну крамничку, у якій пропонували продукцію (жіночі прикраси, живописні магніти, картини-мініатюри) майстрині В. Летошко, О. Сластіонова, О. Яковенко.
У лабораторії "Підвищення IQ" з винятковою увагою гості бібліотеки слухали розповідь провідного бібліотекаря відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Л. Бердак, яка розповідала про містика, чарівника, науковця, винахідника Ніколу Теслу та запросила переглянути уривки з фільмів про нього з наступним обговоренням.
У святая святих бібліотеки – відділі основного збереження – на гостей чекали "Книжкові скарби підземелля": відвідувачі свята пройшли таємними лабіринтами інтелектуальних завдань, зустрілися з Роксоланою, місцевим привидом та іншими літературними героями.
Власника виноробної ферми вбито і є п'ять підозрюваних, але хто ж вбивця? Учасники детективної гри "Tobe, ornottobe, або Залишитися живими…" у відділі документів іноземними мовами, перевтілившись у героїв заплутаної історії, спробували знайти злочинця. Хоча всі присутні доклали неймовірних зусиль, проте загадка так і лишилися нерозгаданою...
Зустріч у сутінках з героями Чернігівських легенд: таємничим ченцем Тарасієм з Антонієвих печер, дочкою генерального судді Василя Кочубея Мотрею, загадковим полковником Василем Дуніним-Борковським, розбійником Малеєм, який став прообразом билинного Солов'я Розбійника, а також із гетьманом Павлом Полуботком та його чарівною дружиною Софією, чекала на гостей відділу краєзнавства, що гостинно відчинив двері небайдужим до старовини чернігівцям.
Дуже комфортно почувалися відвідувачі справжньої "Кімнати жахів, або НЕдитячого кінозалу" у відділі інформаційних технологій та електронних ресурсів. Працівники відділу власноруч виготовили декорації, які відтворили атмосферу "жахів". Чорні павуки, павутиння, череп, летючі миші, привиди оточували глядачів, які бажали переглянути кінострічку "Родина Адамсів" та анімаційний фільм "Вій". А чудові відьми прикрасили не одне фото.
Фішкою читального залу – Lumenintellects (світло розуму) – було проведення книжкової лотереї "Забери мене з собою". Бліц-опитування "Що читаєш на ніч?" показало, що діапазон "нічного" читання досить широкий: історичні романи, мелодрами, детективи, фентезі. Присутню жіночу когорту приваблював салон краси "Чарівність", де бібліотекар С. Сова демонструвала майстер-клас з макіяжу. Завдяки бібліотекарю О. Журман та сучасним технологіям ожили герої дивовижної казки Льюїса Керрола "Аліса в Країні чудес".
Львівська майстерня шоколаду створила для всіх ароматну кавово-шоколадну атмосферу.
Аналізуючи колосальну роботу, яку провів колектив, можна зробити висновок, що зусилля не були марними, адже присутні на святі відвідувачі були в захваті від великої кількості цікавих ідей.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.
Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24
24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.
В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33
Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.