Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 23:57:09

У Батурині будують козацьку церкву

21.06.2012   15:18Агенцiя

Громада УПЦ (МП) відроджує давню козацьку церкву Вознесіння Господнього біля гетьманської столиці Батурина у селі Бахмач-2 Чернігівської області. Біля храму розташований цвинтар Бахмацької сотні Ніжинського козацького полку, який нині перебуває в запустінні.

Ініціатором відродження зруйнованої святині є ветеранська організація с. Бахмач. В даний момент зведені стіни храму, тепер необхідно звести дах і купол храму. Без допомоги благодійників храм не відродити. Громада шукає спонсорів та учасників будівництва. “Ваша посильна участь стане свідченням любові до подвигу своїх предків – українських козаків – захисників Вітчизни та Православ’я”, – йдеться у зверненні парафіян.

З історії відомо, що Бахмач був зруйнований в результаті міжусобних воєн, в 1239 році його остаточно зруйнували монголо-татари, після чого поселення кілька століть не згадується в літописах.

Відродження села почалося за часів козацтва. В Чернігівських єпархіальних вістях міститься така інформація: “Козак Кириченко перший поставив собі хату на лівій стороні річки Бахмач. Після нього на лівій стороні річки Борзни оселився козак Данько, від якого слобідка в 50 дворів понині називається Даньківка”, “… на Старосілля, в 10-ти сажнях від проживання козаків Кириченків, була побудована в 1755 році дерев’яна церква Вознесіння Христового”.

Згідно з історичними документами, в 1767 році при храмі Вознесіння була відкрита школа. Після об’єднання України з Росією в 1654 році Бахмач став сотенним містечком Ніжинського полку. Храм мав два престоли: 1-й в честь Вознесіння Христового, 2-й – в честь Архистратига Божого Михаїла, і був зруйнований більшовиками. Осквернено було і стародавнє кладовище біля храму, де покоїться прах сотників і козаків Бахмацької сотні Ніжинського козачого полку. В даний момент кладовищі відновлюється на добровільні пожертвування (тел. старости храму (063) 628-39-41, Соловецький Володимир Михайлович).

PICУ, religion.in.ua

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.