Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 10:08:43

Презентація збірника статей та матеріалів “Дніпровське минуле та сьогодення”

29.10.2011   12:16Агенцiя

26 жовтня на засіданні клубу “Краєзнавець” відбулась презентація збірника статей та матеріалів “Дніпровське минуле та сьогодення”

Відповідальний редактор чергового випуску багатотомного серіалу з історії сіл та містечок Чернігівського району, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко зупинився на основних віхах минувшини старовинного села Дніпровське (до 1962 р. – Навози). Він наголосив на важливості об’єднання зусиль місцевої влади та громад для створення історичних літописів всіх населених пунктів Чернігівського району, а у майбутньому і всієї області.

Секретар Чернігівської єпархії Української православної церкви (МП) отець Федор подякував за запрошення і розповів, що історія с. Дніпровське пов’язана з ім’ям преподобного князя чернігівського Миколи Святоші. У 2009 році в селі стараннями уродженця села, мецената Анатолія Новика було споруджено пам’ятник цьому святому. Отець Федор запросив присутніх на освячення новозбудованої церкви преподобного князя Миколи Святоші, яке відбудеться 27 жовтня.

З виходом книги привітали усіх присутніх у залі голова Чернігівської районної адміністрації Микола Кудрик та голова Чернігівської районної ради Михайло Литвин. М. Кудрик підкреслив, що краєзнавчим дослідженням та книговидавничій справі у районі і в подальшому приділятиметься багато уваги, а М. Литвин наголосив, що перш за все вчителі історії та бібліотекарі району повинні займатися краєзнавчим пошуком та зацікавлювати цією справою молодь.

Ініціатором та меценатом книги став уродженець села, підприємець, народний депутат 3-го скликання Анатолій Новик, який приїхав на презентацію з Києва. Його ліричний спогад про дитинство, про рідне село та родину зворушив присутніх.

Упорядник видання, енергійний та допитливий, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, голова Чернігівської районної організації Національної спілки краєзнавців України Андрій Курданов розповів про підготовку збірника, познайомив присутніх з авторами та змістом найцікавіших статей, поділився планами на майбутнє, домовився з ведучою заходу, завідуючою відділу краєзнавства бібліотеки Іриною Кагановою, про презентацію наступного випуску про історію с. Старий Білоус у листопаді 2012 року.

У залі була розгорнута книжково-ілюстративна виставка під назвою “Мало любити свій рідний край, його треба ще й знати” М. Рильський”, з якою мали змогу ознайомитись всі бажаючі. Під час презентації авторам та гостям було роздано примірники збірника статей та матеріалів “Дніпровське минуле та сьогодення”. Також були подаровані книги для бібліотек Чернігівської області, які з вдячністю одержав заступник директора з наукової частини Ю.М. Самойленко.

http://libkor.cg.ukrtel.net/index.php?id=1&sid=0&year=2011&tab=1&pid=477

Останні новини Чернігівщини

Геннадій Обушний представив свій науково-фантастичний роман

Геннадій Обушний представив свій науково-фантастичний роман 10:01

Про етику освоєння космосу та майбутні взаємовідносини з інопланетними цивілізаціями говорили у бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Тут пройшла презентація науково-фантастичного роману Геннадія Обушного «Екст».

В оперативному командуванні

В оперативному командуванні "Північ" танкісти 1 окремої танкової Сіверської бригади отримали оновлену їдальню 09:37

Борщ зі сметаною, суп гороховий з копченостями, каша з куркою або ж макарони з м’ясом, два види салати, персики, печиво, шоколад та сік – таким обідом годували танкістів в оновленій їдальні у Гончарівську.

У Чернігові завдяки Бюджету участі в цьому році загальнодоступним є безкоштовне чіпування тварин

У Чернігові завдяки Бюджету участі в цьому році загальнодоступним є безкоштовне чіпування тварин 09:20

Серед проєктів Бюджету участі, які перемогли в загальноміському голосуванні минулого року і реалізуються в 2020, є соціальний проєкт "Чіпування домашніх і безпритульних тварин".

Нафтогаз допомагає лікарням Чернігівщини в боротьбі з коронавірусом

Нафтогаз допомагає лікарням Чернігівщини в боротьбі з коронавірусом 09:11

АТ «Укргазвидобування», що входить до Групи Нафтогаз, профінансувало та безкоштовно відвантажило медичне обладнання для 11 медичних закладів Чернігова та області.