Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 05:10:23

Відбулася нова зустріч мистецького проекту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів"

23.12.2017   12:25Агенцiя

22 грудня в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбулася дев’ята зустріч мистецького проекту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів» під назвою «Євген Чикаленко – меценат українського руху».

Гості, що завітали на захід, розмістилися в кінолекційній залі за круглими столиками з ажурними скатертинами, пили запашний чай з розмальованими пряниками. Незмінна ведуча проекту Наталія Коцюбинська чимало розповідала про доброго друга Михайла Коцюбинського Євгена Чикаленка. Це один із тих найвизначніших українських діячів, що вписали своє ім'я в історію розвитку українського руху в добу царського самодержавства.

У протилежність до багатьох заможних людей того часу  Євген Чикаленко не вживав свого майна лише для себе, а щедрою рукою витрачав його на українські національні потреби, зокрема на допомогу розвитку літератури та преси. Про нього можна сказати, перефразувавши його власні слова, що він полюбив Україну до глибини своєї кишені.

Долі Чикаленка та Коцюбинського міцно переплелися між собою. І саме завдяки дружбі з українським меценатом з’явилася яскрава перлина української літератури – імпресіоністична новела «Intermezzo». Чикаленко підтримував фінансово письменника, сприяв його поїздкам на лікування, переймався гонорарами за найвищими розцінками, домігся виділення пенсії.  А літні вакації 1908 року Коцюбинський провів у Кононівських полях, які надихнули на створення «Intermezzo».  Хоча Кононівка  зразу не дуже сподобалась, але через деякий час він уже зжився з нею.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини