Учні дискутували: Чи тотожні поняття волонтер та благодійник у сучасному суспільстві?
У Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка 7 грудня відбувся бібліопутівник «Роби добро і говори про це» до Всеукраїнського дня благодійності та Міжнародного дня волонтерів. Відбувся захід для учнів 7-8 класів ЗОШ №10. Ведуча Оксана Проценко з учнями дискутувала «Чи тотожні поняття волонтер та благодійник у сучасному суспільстві?».
![](/uploads/19616-m.jpg)
Принципи волонтерського руху беруть початок з ідеї створення організації Червоного хреста у 1859 році. Які завдання зараз ставить перед собою ця організація і чим займаються волонтери Прилуцького комітету товариства «Червоного хреста» розповіла Наталія Янина.
До волонтерського руху все частіше залучається молодь, адже саме вони прагнуть змінити своє життя на краще. І дуже приємно, що громадська організація «Українська Громадська рада» є прикладом благодійності і волонтерства у нашому місті, згуртовуючи молодь навколо себе у нещодавно відкритому Молодіжному центрі. Презентація про діяльність Української Громадської ради та Молодіжного центру Юлією Потіпакою викликала щиру зацікавленість у присутніх.
Людяність, милосердя, добро. Такі знайомі нам ці слова. Усе частіше ми говоримо про них, а чи кожна душа відкрита для добра? Чомусь сьогодні наше суспільство заражене вірусом егоїзму, зла і жорстокості. Зачерствіли людські серця, заросли ряскою байдужості до чужого горя, чужої біди. Де ж поділись ті риси, які з давніх-давен жили в характері нашого народу: чуйність і справедливість, уміння розділити чужий біль, допомогти знедоленому, нещасному, поділитись шматком хліба. І виходить так, що краще викинути той шматок хліба на смітник, аніж його віддати… Віддати тваринці, яка найбільш незахищена у нашому сьогоденні. Своїм волонтерським досвідом поділилася голова Прилуцької спілки захисту тварин Наталія Блінова, а бібліотекарі, у свою чергу, подали учням приклад благодійності – передали матеріали для утеплення собачих будок та посильну матеріальну поміч.
За інформацією Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького-Носенка
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.