Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 лютого, 11:36:14

"Було дуже багато зради..."

25.11.2017   11:35Агенцiя

Саме така теза пролунала з вуст автора нового роману «Троща», лауреата Шевченківської премії України 2011 року Василя Шкляра у приміщенні Обласного молодіжного центру 24 листопада, під час презентації його книги широкому загалу.

Такими словами характеризувався повоєнний період боротьби УПА з більшовицькими загарбниками. Подібна оцінка часу актуальна і перегукується із сучасним періодом.

Тоді підпільна боротьба УПА йшла практично з криївок. Назву «Троща» можна сприймати як позначення періоду  руїни. Так само на Тернопіллі називають очерет на річці Стрипа. Про ту місцевість у далекому 1947 році йде оповідь у романі. Прототип героя роману – нині живий  95-літній сотенний УПА Кривоніс.

Ініціаторами презентації виступили ГО «Об’єднання добровольців» та безкоштовні курси української мови в місті Чернігові.

Автору допомагав спілкуватися з аудиторією його побратим Роман – доброволець з Рівного, який зазначив, що «Троща» – також знаковий роман про кохання, історія і драма людських душ.

Присутня у залі мати загиблого в АТО подякувала Василю Шкляру за написаний твір. Як тоді, так і зараз Україна бореться з російським агресором. Гинуть наші сини.

Через «Трощу» повертається з небуття слава УПА.

Представники ГО «Об’єднання добровольців» висловили подяку голові обласної ради Ігорю Вдовенку, голові ОДА Валерію Кулічу за постійну домомогу та підтримку добровольчого руху Чернігівщини, привітали свою колегу з Днем народження, подякували автору і вручили йому подарунок – картину з краєвидом Чернігова майстерні Бориса Дєдова.

Завершилась презентація авторською сесією.

Друга зустріч відбулась того ж дня у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського.

Останні новини Чернігівщини

Гороскоп на наступний тиждень 26 лютого - 4 березня 2018 року

Гороскоп на наступний тиждень 26 лютого - 4 березня 2018 року 11:13

Всі ми різні: те, що один вважає невдачами і маленькими радощами життя, інший сприймає як трагедії і тріумфи. Цей тиждень може стати періодом підвищеної емоційності, якою нас наділять планети. Це може зіпсувати життя. Але у чутливості є свої сильні сторони — знайти їх допоможе астропрогноз.

25 лютого - Семюел Кольт отримав в США перший патент на автоматичний револьвер

25 лютого - Семюел Кольт отримав в США перший патент на автоматичний револьвер 08:11

Про те, хто ж насправді розробив револьвер Кольта, досі ходять різні версії. За однією з них, сам Семюел Кольт, будучи юнгою по молодості років, угледів в роботі механізму для вибирання якірного каната кабестана принцип дії майбутньої легенди Дикого Заходу.

Чернігівська область на 40% збільшила свій індекс євроінтеграції

Чернігівська область на 40% збільшила свій індекс євроінтеграції 11:45

Про це повідомив Максим Корявець президент ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» під час круглого столу «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Чернігівській області», який відбувся 23 лютого у прес-центрі «Чернігівський вибір».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини