Не забуваймо про гетьманський Батурин!
13 листопада, на Цитаделі Батуринської фортеці, у самому серці колишньої гетьманської столиці зібралися сотні містян та гостей Батурина, щоб віддати шану тисячам безневинних жертв страшної різанини, що спіткала місто на початку XVIII століття.

Як відомо, у 1708 році за наказом російського царя столицю Гетьманщини, улюблене дітище гетьмана Івана Мазепи, було втоплено в крові і знищено. Ім’я самого гетьмана піддано анафемі та затавроване печаттю зрадника. Так розплатилася Україна за своє прагнення до волі.
Поминальні заходи розпочалися у храмі Воскресіння Господнього на Цитаделі Батуринської фортеці, де акафіст за загиблими здійснив митрофорний протоієрей, настоятель отець Роман.
Поминальна літія в пам’ять невинно убієнних відслужена святими отцями і біля Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року.
Учасники заходу поклали квіти до Пам’ятника.
До присутніх з віршем «Червоні маки» звернулася артистка обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олена Белеванцева. Їй, як нікому, знайомий страшний біль втрати. Вона — мати загиблого героя — 26-річного солдата 13-го мотопіхотного батальйону Володимира Близнюка, який загинув у боротьбі з агресором.
Заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова закликала, перш за все, до єдності. Адже триста років тому українців згубили чвари та зрада. Так само і є особи, які мріють про «малоросію» у складі нової імперії. Уроки ж минулого треба пам’ятати, щоб не повторити їх помилок, наголосила керівниця.
Художник-різбяр з Черкащини Василь Гелетко передав заповіднику полотно «Гетьман Іван Самойлович».
Перед присутніми виступив відомий у всьому світі чернігівський кобзар, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України Василь Нечепа. Його думу підхопив член спільноти дослідників, реконструкторів і любителів кобзарської традиції «Кобзарський цех» Василь Жованик з Києва.
Завершилися меморіальні заходи виступом фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, які виконали низку козацьких пісень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.