Не забуваймо про гетьманський Батурин!
13 листопада, на Цитаделі Батуринської фортеці, у самому серці колишньої гетьманської столиці зібралися сотні містян та гостей Батурина, щоб віддати шану тисячам безневинних жертв страшної різанини, що спіткала місто на початку XVIII століття.

Як відомо, у 1708 році за наказом російського царя столицю Гетьманщини, улюблене дітище гетьмана Івана Мазепи, було втоплено в крові і знищено. Ім’я самого гетьмана піддано анафемі та затавроване печаттю зрадника. Так розплатилася Україна за своє прагнення до волі.
Поминальні заходи розпочалися у храмі Воскресіння Господнього на Цитаделі Батуринської фортеці, де акафіст за загиблими здійснив митрофорний протоієрей, настоятель отець Роман.
Поминальна літія в пам’ять невинно убієнних відслужена святими отцями і біля Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року.
Учасники заходу поклали квіти до Пам’ятника.
До присутніх з віршем «Червоні маки» звернулася артистка обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олена Белеванцева. Їй, як нікому, знайомий страшний біль втрати. Вона — мати загиблого героя — 26-річного солдата 13-го мотопіхотного батальйону Володимира Близнюка, який загинув у боротьбі з агресором.
Заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Наталія Романова закликала, перш за все, до єдності. Адже триста років тому українців згубили чвари та зрада. Так само і є особи, які мріють про «малоросію» у складі нової імперії. Уроки ж минулого треба пам’ятати, щоб не повторити їх помилок, наголосила керівниця.
Художник-різбяр з Черкащини Василь Гелетко передав заповіднику полотно «Гетьман Іван Самойлович».
Перед присутніми виступив відомий у всьому світі чернігівський кобзар, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України Василь Нечепа. Його думу підхопив член спільноти дослідників, реконструкторів і любителів кобзарської традиції «Кобзарський цех» Василь Жованик з Києва.
Завершилися меморіальні заходи виступом фольклорно-сценічного гурту «Народна криниця» Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, які виконали низку козацьких пісень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.