Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 лютого, 16:05:09

100-річчя ІІІ Універсалу Української Центральної Ради

09.11.2017   13:36Агенцiя

7 листопада в Черніівському історичному музеї імені В.В.Тарновського відбулася музейна зустріч з нагоди 100-річчя проголошення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради та більшовицького перевороту в Петрограді.

Ці дві події об’єднує одна дата досить умовно: переворот стався 25 жовтня 1917 року за діючим тоді в Росії юліанським календарем, з переходом на григоріанський календар її стали відзначати 7 листопада; ІІІ Універсал,  проголошений 7 листопада (20 листопада) 1917 року за старим  календарем, став наслідкок повалення більшовиками Тимчасового уряду та необхідністью юридично оформити відхід від Росії, з якою Україна зберегала федеративний зв’зок. Універсал задекларував перехід всієї влади в Україні до Центральної Ради та Генерального Секретаріату, проголосив Українську Народну Республіку, окреслив її територію заселену здебільшого українцями, скасував приватну власність на землю, встановив державний контроль над виробництвом, запровадив 8-годинний робочий день, заявив про необхідність негайного укладання миру між воюючими державами, проведення виборів  до Українськиї Установчиї Зборів тощо.

Всі ці положення ІІІ Універсалу співробітники музею обговорили з курсантами Академії Державної пенітеціарної служби України в музейній залі присвяченій подіям Української революції 1917 – 1921 років. Підвів підсумок та наголосив на зв’язку подій сторічної давнини та сучасних  в Україні, запрошений на захід представник Українського Інституту Національної Пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Горобець.

 
Світлана Сергєєва
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулись урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону ДСНС України

Відбулись урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону ДСНС України 14:56

22 лютого в Ніжині відбулися офіційні урочистості з нагоди 19-ї річниці створення Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України.

Чернігівські бійці лікуються в Трускавці

Чернігівські бійці лікуються в Трускавці 14:49

Майже вісімдесят років на Львівщині працює Центр медичної реабілітації та санаторного лікування Міністерства оборони України «Трускавецький».

Обережно, шахрайські афери!

Обережно, шахрайські афери! 12:13

Незважаючи на численні застереження правоохоронців, мешканці Прилуччини (особливо люди похилого віку) продовжують потрапляти у тенета шахраїв.

Про новації Мін'юсту говорили на семінарі з секретарями та керівниками апаратів територіальних громад Чернігівщини

Про новації Мін'юсту говорили на семінарі з секретарями та керівниками апаратів територіальних громад Чернігівщини 12:02

22 лютого начальником Управління державної реєстрації В’ячеславом Хардіковим, начальником відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Юлією Орєшкіною, начальником відділу з питань нотаріату Оксаною Железняк було прийнято участь у проведенні семінару для секретарів та керівників апаратів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини на тему: «Організація роботи ради та виконкому об’єднаної територіальної громади», проведеному в Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії

Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії 10:03

Громадське обговорення проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року відбулося 22 лютого в обласній державній адміністрації. Символічно, що дата заходу співпала з днем прийняття цього документу Кабінетом Міністрів України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини