Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 04:14:16

Шосту книгу науково-документального серіалу "Реабілітовані історією" презентовано в Чернігові

03.11.2017   09:03Агенцiя

Науково-документальний серіал «Реабілітовані історією» по своїй суті є унікальним виданням, якому немає аналогів. Так, зокрема, про нього говорять автори та науковці-історики. Робота по створенню серіалу триває з 2008 року. У попередні роки завдяки зусиллям співробітників Комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр» світ вже побачили п’ять книг.

В рамках реалізації обласного плану заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, відбулась презентація шостої книги «Реабілітовані історією. Чернігівська область».

— Видання продовжує цикл історичних праць, метою яких є відновлення репутації жертв політичних репресій в Україні 1917 – 1991 років, які були необґрунтовано засуджені чи зазнали обмеження своїх громадянських прав та свобод з політичних, соціальних, класових, національних і релігійних мотивів, — розповіла директор Науково-редакційного центру Олена Потапенко.

Як зазначив старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук, відповідальний секретар Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією», кандидат історичних наук Роман Подкур, у шостій книзі увага науковців сконцентрована навколо проблематики репресій щодо найчисленнішої соціальної групи у складі української інтелігенції – педагогічних працівників Чернігівщини усіх рівнів.

Книга містить три основні розділи та науково-довідкові матеріали. Перший розділ – це добірка документів, другий – нариси про репресованих освітян, третій розділ вміщує біографічні дані про майже 4 000 репресованих осіб.

Автори книги запевняють, що дане видання буде цікавим для широкого кола читачів, зокрема для істориків, краєзнавців, учнівської та студентської молоді, рідних жертв репресивної системи, які зацікавлені у з’ясуванні долі своїх близьких.

Всього було надруковано 560 примірників. Їх передано до Інституту історії України Національної академії наук України, Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка, бібліотек Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Чернігівського національного технологічного університету.

Крім того, з метою залучення якнайширшого кола читачів, текст цього видання, як і попередніх п’яти книг цієї серії, розміщено у вільному доступі у мережі Інтернет на окремій сторінці сайту за адресою: www.memory-book.org.ua та на сторінці Головної редакційної колегії науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією» – www.reabit.org.ua.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За якими послугами звертаються до податкової

За якими послугами звертаються до податкової 17:50

Протягом січня-вересня 2020 року до управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області надійшло 56,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг.

Про імпорт-експорт Чернігівської області

Про імпорт-експорт Чернігівської області 17:48

У січні–серпні 2020р. експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 489 млн.дол. США, імпорт – 234 млн.дол.

Ніжинський елеватор

Ніжинський елеватор "Кернела" встановив рекорд із завантаження вагонів-зерновозів 17:39

Елеватор «Дружба-Нова» (Ніжинський елеватор агрохолдингу «Кернел») встановив рекорд з відвантаження зерна на залізничний транспорт, завантаживши за 26 годин 86 вагонів-зерновозів, або більше ніж півтора маршрута.

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу "Лелека-100" проходить державні випробування 17:33

На Чернігівщині випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проводяться державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу «Лелека −100».

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 20 жовтня зафіксовано 254 нових випадків інфікування COVID-19.