Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 15:59:28

На стародавньому Валу з’явились нові скульптури і табір Робін Гуда

11.06.2012   07:27Агенцiя

Чернігівський Вал залишається найбільш привабливим місцем для туристів. З різних куточків України та з-за кордону їдуть сюди, щоб оглянути величні собори та унікальні архітектурні споруди, а також помилуватись краєвидами Чернігова.

Ще минулого року адміністрація Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” вирішила розпочати благоустрій території Дитинця. Адже потрібно було готуватись до Євро. Тож на його центральній алеї з’явились фотостенди, на яких зображене місто від періоду Київської Русі – до середини ХХ ст. Відтепер і гості міста, і його мешканці мають чудову нагоду дізнатись про історію Чернігова, оглянувши новостворену фотоалею.

А потім до оновлення Валу долучилися і підприємці. Вони запропонували замінити торгові кіоски, зробити їх сучасними і щоб вони гармонійно вписувались в архітектуру старовинного Дитинця. З допомогою дизайнерів та будівельників вже у травні цього року з’явилися охайні торгові павільйончики. Тепер туристи можуть придбати тут сувенірну продукцію, випити кави та скуштувати смачних тістечок. З часом на Валу запрацює і кіоск із продукцією фабрики “Ярославна”, де будуть продаватися українські народні вишиванки, скатертини, рушники, серветки…
Для туристів біля Борисоглібського собору та навпроти Спасо-Преображенського собору за кошти заповідника встановили нові паркові лавочки з фігурними металевими елементами. Стомився? Сядь і відпочинь.

Ось так поступово і почав змінюватись вигляд Валу. Це помітили і чернігівці, деякі з них запропонували свої послуги. Кожна з пропозицій прискіпливо розглядалась на науково-методичній раді архітектурно-історичного заповідника. Згодом біля гармат з’явився Театр живих скульптур. Артистів троє, їх обличчя, руки та одяг вкриті срібною фарбою. Вони стоять і не рухаються, мовби скульптури! Бажаючі фотографуються біля них. Образи постійно змінюються: артисти стоять із старою фотокамерою, гітарою… А кілька днів тому чернігівці залюбки фотографувалися біля Бога кохання – Амура.

Біля колишньої цитаделі розташувався “табір Робін Гуда”, – так назвали його в одній із популярних чернігівських газет. Пам’ятаєте, що герой середньовічних англійських народних балад та ватажок лісових розбійників чудово стріляв із лука? Бажаючих постріляти з арбалета і лука спершу інструктують із техніки безпеки, а вже потім, одягнувши захисну екіпіровку, дозволяють постріляти по мішенях. Цікаво… На перший погляд здається просто. Мовляв, натягнув тятиву, прицілився й стріляй з лука. Насправді ж цей спорт вимагає неабияких зусиль і вміння. Не вірите? Приходьте на Вал, переконаєтесь…

Сергій Черняков, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/na_starodavnomu_valu_z_javilis_novi_skulpturi_i_tabir_robin_guda/2012-06-10-1231

Останні новини Чернігівщини

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею

100 років виповнилось Сосницькому краєзнавчому музею 13:58

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році. З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж

Ключі від нових гуртожитків вручили танкістам Сіверської бригади. ФОТОрепортаж 13:21

В оперативному командуванні «Північ» офіційно відкрили дві казарми поліпшеного планування для військовослужбовців контрактної служби.

Двох осіб затримано за угон таксі

Двох осіб затримано за угон таксі 13:00

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння транспортним засобом.

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає

Цьогоріч у Сосницькій громаді грошей на бюджет участі немає 12:10

У Сосницькій громаді обрали переможців Громадського бюджету. Утім їх проєкти реалізовуватись в 2020 році не будуть.

За 6 місяців – 600 нових родин

За 6 місяців – 600 нових родин 11:01

Перші 6 місяців 2020 року закарбували у пам’яті кожного різні моменти, проте для молодят, які створили у цей період родини, вони залишаться знаковими впродовж усього життя.