Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 14 квітня, 13:53:47

"Дерев’яне мереживо Чернігівського краю": в музеї Коцюбинського відкрилася фотовиставка Віктора Кошмала

18.10.2017   18:51Агенцiя

17 жовтня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику відбулося відкриття унікальної виставки робіт відомого фотомайстра Віктора Кошмала «Дерев’яне мереживо Чернігівського краю». Унікальність представлених на ній світлин у тому, що фотохудожнику вдалося побачити прекрасне у буденному і зафіксувати це на своїх знімках.

За доброю традицією на початку заходу виступив директор музею-заповідника Ігор Коцюбинський. Він зауважив, що Віктору Миколайовичу вдалося напрочуд влучно показати красу дерев’яної архітектури Чернігівщини. Виступали і товариші та учні Віктора Кошмала, серед яких фотограф Юрій Хромушин, вчений секретар архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков та багато інших. І кожен висловлював своє захоплення талантом та майстерністю Віктора Кошмала бачити щось красиве в буденному, повз яке ми проходимо щодня, не помічаючи його.

Сам же фотомайстер розповів, як знімав світлини, що представлені на виставці. Робота над ними тривала досить довго. Сім років Віктор Кошмал фотографував будиночки в селах з незвичайними, наче казковими віконницями й дахами, що демонструють витончений смак людей, які живуть у цих оселях. Вже немає на білому світі багатьох майстрів, що виконали різьблення, але їхні роботи залишилися, і ми маємо можливість помилуватися ними. Тож, як можна було не увіковічнити їх на фото!

На виставці представлені фото близько сорока будинків Чернігівщини, переважно її північної частини. Найбільше фотографій було зроблено в селі Радуль.

Якщо ви теж хочете помилуватися витонченою красою дерев’яного різьблення, що прикрашає дахи і вікна будинків Чернігівського краю, приходьте до музею-заповідника М.Коцюбинського!

Виставка триватиме до 1 грудня.

Вартість квитків:
дитячий – 3 грн;
студентський – 4 грн;
дорослий – 6 грн.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.

Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.   

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 275 осіб 12:46

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 14 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 7411 осіб.

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп

Відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" 12:00

12 березня за участі експертів проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" та представників міжнародної спільноти Slowfood в Чернігові відбулася презентаційна зустріч-воркшоп "Дорога смаку Чернігівщини" як інструмент розвитку сільських територій".

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами

Триває ліквідація тіньового обігу нафтопродуктами 11:30

13 квітня відбулося чергове засідання робочої групи щодо запобігання нелегальному обігу та незаконній торгівлі нафтопродуктами на території області.

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19

Лікарі під час онлайн-брифінгу розповіли про особливості та перебіг етапів вакцинації від COVID-19 11:11

13 квітня відбувся онлайн-брифінг, на якому медичні експерти відповіли на найпоширеніші питання лікарів та громадян щодо вакцинальної кампанії.

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області

Понад 49,7 мільйонів стягнутих гривень – показник результативності державних виконавців області 10:47

У своїй діяльностідержавні виконавці забезпечують реальну дію правових норм, застосовуючи при цьому заходи примусу, санкціоновані державою.