"Щастя бажаєм тобі, Україно моя!": у музеї Коцюбинського відкрилася виставка до Дня Незалежності
До Дня Незалежності України в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відкрилася виставка бібліотечних матеріалів під назвою «Щастя бажаєм тобі, Україно моя!».
24 серпня Україна відзначає своє найголовніше державне свято – День Незалежності. Саме 24 серпня 1991 року у Верховній Раді тоді ще Української РСР було прийнято Акт проголошення незалежності України. З цього моменту розпочався відлік історії незалежної та самостійної держави.
На виставці у музеї-заповіднику представлені книги, що ілюструють історію становлення української державності, зокрема І.Крип’якевич «Було колись в Україні», О.Удовиченко «Україна у війні за державність», С.Хмара «Дорогою до мрії». Є низка книжок, які розповідають про видатних постатей, що залишили неоціненний слід в історії нашої держави: І.Корсак «Імена, твої, Україно», «100 великих українців», «Золоті імена України. Видатні діячі України минулих століть». Приділена увага і сучасним подіям, що відбуваються на Сході Україні. Бо все це – наше минуле, наша історія, наше сьогодення. Без усього цього не буде й майбутнього, бо «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».
Також на виставці можна побачити серію вітальних листівок «Україна». Адже в День Незалежності хочеться привітати й побажати щастя Україні і всім українцям, насамперед тим відважним воїнам, які нині захищають нашу свободу і волю на передовій.
Виставка триватиме до 1 вересня.
Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.
Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.