Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 20:31:11

Кілька слів про чернігівський магістрат і європейські традиції

21.06.2017   12:46

Гордістю кожного Європейського міста є його магістрат або ратуша, що свідчить про його приналежність до спільної європейської міської культури підпорядкованої Магдебурзькому праву.

Так, от в Чернігові перша ратуша була збудована близько 1623 р., коли місто отримало право на самоуправління, на жаль, це була дерев’яна споруда. Тому вже у ХVIII cт. міською владою у родини Полуботків було куплено їх мурований будинок та перетворено його на магістрат. Знаходився він в аккурат під будинком колишнього дворянського зібрання (відомий сучасним чернігівцям як недоперебудова на Валу). В стінах цього магістрату міщани досить докладно пояснювали тогочасним олігархам – козацькій старшині, що місто належить міщанам, а старшина гуляє городами, причому доводячи це через суди.

Залишики нашого магістрату досліджувалися А. Карнабедом та сучасними археологами, за планом він мав бути музеїфікованим (стіни збереглися на висоту до 2 м). Утім коли роботи припинилися, то і рештки залишилися стояти під відкритим небом (це вже мовчу про те, що він заліплений на половину бетонними конструкціями). На наше з к.і.н. Володимиром Пилипенком громадське звернення засипати рештки грутом, задля припинення руйнації, міська влада покивала хвостиком… А це на днях зайшов глянути, що там до чого…

Руйнація прискорилася в рази, все заросло, ну а малолітки, що там тусуються, ще й один кут по цеглинкам розібрати і склали її під стінку… Для прикладу, як шанують свої магістрати в Європі, скажу, що нещодавно в польському місті Коло випустили книгу за результатами досліджень свого магістрату, це було свято в місті.. знаю, бо мене запрошували туди малювати реконструкції етапів існування споруди… тож як кажуть, обідки за своє місто беруть, бо в нас можна зробити не гірше, а може ще й краще…

А ну да, забув, требе ж завершувати нашити лозунгами: «Шануймо свої міські традиції! Чернігів – європейське місто!!!». Що тут ще скажеш…

 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100001024494909&lst=1330361400%3A100001024494909%3A1498037529

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.