Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:45:43

Сучасний театр, разом із сучасним Гоголем. ВІДЕО

10.06.2017   12:01Агенцiя

Колектив обласного академічного театру імені Шевченка поділився перспективами. Вже з минулого театрального сезону заклад рухається у напрямку створення більш сучасного театру.

Реалізацію задуму розпочали із ремонту, а завершити планують оновленим — неочікуваним — репертуаром. Справжньою знахідкою, за словами керівництва театру, стане вистава Наталії Ворожбит «Вій. Докудрама». Це осучаснений погляд на відомий твір Миколи Гоголя. Що підготував для глядачів творчий колектив театру, розкажуть наші журналісти.

Агресивний і в той час творчий. Так характеризують свій 91-й театральний сезон актори обласного академічного театру. Весь минулий сезон театр активно просував свій творчий продукт не лише по Україні, а й за її межами.

Створити сучасний театр, про який знатимуть у світі, – це основне завдання на сьогодні. В цьому напрямку заклад вже розпочав активну роботу. Розпочалися капітальні ремонти приміщень, оновлення матеріальної бази. Все це робилося протягом року без відриву від творчого процесу. Зокрема у залі за кошти театру були замінені повністю всі крісла.

Ще однією новинкою, про яку наразі мріє художній колектив театру, – це створення так званої «білої сцени». Звичайно, створення ще одного сценічного майданчика потребує чимало коштів. Адже його треба оснастити технікою, декораціями. Проте, керівництво театру сподівається, у найближчі два роки ця мрія здійсниться.

Для створення сучасного театру потрібно підібрати сучасний репертуар. Актори театру неодноразово виконували вистави англійською. Питання мови часто виникає під час великих театральних фестивалів, на які приїжджають гості з різних країн. У Європі нормальним є встановлення у залі екранів, на яких транслюють сурдопереклад п’єси. Але такі інновації коштують чимало. До того ж є кілька «за» та «проти».

Щодо репертуару, то скоро на сцені театру відбудеться прем’єра вистави «Вій. Докудрама» Наталії Ворожбит у постановці художнього керівника театру Андрія Бакірова. Хоча вистава створена за мотивами відомого «Вія» Миколи Гоголя, проте це новий погляд на твір, запевняють у театрі. Глядача готують до непередбачуваних акторських ходів, несподіваних режисерських рішень та цікавих знахідок. Прем’єра вистави відбудеться 23 червня.


Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ