Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 23:59:45

Духовна пристань Катерини Бондаренко

06.06.2017   10:04Агенцiя

Життя без творчості-одноманітне й буденне. Можливо, тому ми й захоплюємося людьми, які мають талант, та здатні створити щось своє.

Понад 10 років відвідує «Літературну вітальню» при Ніжинській центральній міській бібліотеці Катерина Миколаївна Бондаренко. Нарешті вона набралася рішучості видати свою першу збірку «З вірою в душі». Надрукували її у видавництві «Орхідея».

Сьогодні ми презентуємо разом з авторкою її перший доробок. Невеличка книжечка має дуже позитивну енергетику. Поезія написана щиро й легко. Майже з кожної сторінки віє ліричним настроєм. Авторка у довірливому тоні розповідає читачу про своє життя. Поезія, народжена душею, обов’язкового знайде відгук у ваших серцях.

Народилася Катерина Миколаївна Бондаренко у 1951 році в с. Софіївка Носівського району. Навчалася у десятирічці в с. Кобижча Бобровицького району. Потім закінчила Київський медичний технікум. Вона відчувала, що лікувати людей, допомагати їм – сенс її життя. Катерина Миколаївна почала працювати за фахом у с. Кобижча, потім оселилася в Ніжині. ЇЇ добре пам’ятають у дитячому садочку №19, з якого прийшла на презентацію ціла делегація. Крім того, Катерина Миколаївна встигла закінчити ще й народний факультет журналістики, писала вірші, друкувалася в періодиці. За допомогою електронної презентації поетеса розповіла про свій життєвий і творчий шлях. В своєму житті пані Катерина зустріла багато прекрасних й талановитих людей. Завдячуючи друзям, стала активним членом творчої спілки митців при Ніжинській міськійбібліотеці. Поетеса-скромна й чуйна людина, без зіркової хвороби. Крім того, вона щиро віруюча людина. У 34 роки ця вродлива жінка стала вдовою з двома доньками на руках. Тепер вже дорослі Юля та Олена є надійною підтримкою для мами. Онучки Марія і Карина теж завітали на презентацію першої поетичної збірочки їх улюбленої бабусі. Для пані Катерини прозвучала пісня «Рідна мати моя» та інші, у виконанні ніжинських поетів. Найдорожчим людям на світі присвятила вона свої вірші: мамі, донечкам, онучкам, коханому, брату Михайлу. Згадала й подругу по творчому цеху Софію Демиденко, журналіста Анатолія Шкуліпу, який прийшов привітати авторку з новонародженою збіркою. Не забула вона і про тих, хто пройшов через її життя, залишивши по собі добру пам’ять.

Катерина Бондаренко-віруюча людина, тому частину віршів вона присвятиладуховній тематиці. Авторка звертається до Бога, оспівує церковні храми, вічні цінності буття / «У Ніжині Тобольський народився», «Ікона-прообраз душі Святої»/.Багато віршів присвячено рідному Ніжину. Ну як тут не згадати славні огірочки/ «Праця на землі»/. Здається, що така лагідна та щира людина, як Катерина Миколаївна Бондаренко, не цікавиться політикою. Але це не так, судячи з її присвяти «Небесній Сотні», в якій жалоба за загиблими героями, тривога за майбутнє України. «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний»,- писав В. Сухомлинський. Коли  прорізаються крила творчості, і авторпідіймається над буденністю, йому є чим поділитися з іншими. Поетеса побувала на Кавказі, в Криму, Одесі. Враження перетворилися на вірші. Як сприймаються творчі здобутки Катерини Бондаренко, можна було оцінити на презентації її збірки «З вірою в душі». Тільки подяка та захоплення людськими якостями поетеси звучали в залі. Виступили її рідні, друзі, колеги по роботі.

-Нехай ніколи не зміліє та криниця, з якої Ви черпаєте сили для творчості. Бажаємо Вам внутрішньої гармонії та наснаги,-побажала ведуча презентації,провідний бібліограф Гусєва Любов.

Н. Старінко, бібліотекар Ніжинської ЦБС

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 589 нових випадків COVID-19

Виявлено 589 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА в області станом на суботу 5 грудня зафіксовано 589 нових випадків підтвердженого діагнозу інфікування на COVID-19.

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади

Жителі Линовиці прагнуть долучитися до вирішення екологічних проблем громади 12:14

Линовицька громада належить до бюджетних донорів, тобто економічно успішних громад. Але наявне виробництво створює суттєве навантаження на навколишнє середовище, – така думка прозвучала під час семінару «Як громадськість може брати участь у формуванні екологічної політики громади та її реалізації», проведеного Сіверським інститутом.

"Велике будівництво" на Чернігівщині: об’єкти соціальної інфраструктури готові на 98% 12:05

Днями перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо поточного стану реалізації проєктів в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР у 2020 році.

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років

Виконком погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету в Чернігові на наступні п’ять років 11:50

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 грудня на своєму засіданні погодив проєкт Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2021-2025 роки.

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України

Прилуки: до 30-та річниця створення Національного Олімпійського Комітету України 11:47

З нагоди відзначення 30-ї річниці від дня створення Національного Олімпійського Комітету України в позашкільному навчальному закладі «Прилуцька дитячо-юнацька спортивна школа» відбулася зустріч юних вихованців з першою призеркою Олімпійських ігор незалежної України Валентиною Цербе-Несіною.