Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 червня, 01:44:54

І Всеукраїнський фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури”

24.05.2012   17:27Агенцiя

“Моє село – моя столиця, моя провінція свята”. Під таким девізом проходив перший всеукраїнський фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури” в селі Піски Бахмацького району.

І Всеукраїнський фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури”

І Всеукраїнський фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури”

Розпочався фестиваль з вітальних слів Благочинного Бахмацького округу прот. Віктора Воробей та сільського голови Левченко Світлани Олександрівни. Основною метою свята було відродження українського села, яким воно може бути. Зокрема відкрити красу села для молоді, яка, на жаль, не дуже хоче залишатись у селі. У фестивалі приймали учать творчі колективи з Ніжина, Бахмача, Чернігова, Бобровиці, Пісок, Стрільників, Красносільського та з інших куточків нашого прекрасного краю. Прикрасою свята став виступ хору Ніжинського Благовіщенського чоловічого монастиря.

Також особливої уваги заслуговують виступи Культурно-патріотичного клубу “Козацький дух” та обласної федераціїї хортингистів. Були також представлені вироби сільськогосподарської продукції, а саме велике різномаїття м’яс, ковбас, молочних і хлібних виробів. Кожен з присутніх міг скуштувати ці запашні витвори кулінарного мистецтва. На свято прибуло близько 1000 гостей. І радує те, що більша частина із них – це молодь, заради якої і відбувався цей фестиваль. Прибула молодь з Іонінського чоловічого монастиря м. Києва, з Ніжина, Бобровиці, Бахмача та з навколишніх сіл. Для відпочинку і ночівлі гостей було розбите наметове містечко, а для підтримки тілесних сил – польова кухня, яка радо пригощала всіх запашним кулішем.

У неділю, 20 травня, на свято прибув Преосвященніший Іриней, єпископ Ніжинський і Прилуцький. Преосвященійший Владика у співслужінні секретаря Ніжинського єпархіального управління прот. Василія Тимошенка та духовенства єпархії звершив святкову Божествену Літургію у Казанському храмі с. Піски. За Літургією співали хори із Ніжинського Благовіщенського чоловічого монастиря та Георгіївського храму м. Бахмача. По завершенні богослужіння Архіпастир звернувся до всіх присутніх з вітальним словом.

Перший всеукраїнський фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури” закінчився. Маєм надію, що на наступний рік, він буде ще краще, збере більше гостей, яким не байдуже до майбутнього українського села.

Протодиякон Андрій Лотанюк, orthodox.cn.ua
 

Останні новини Чернігівщини

Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57

6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.

У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації

У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32

У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.

Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08

Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.

Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01

Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:59

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.