Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 квітня, 08:25:05

У музеї Михайла Коцюбинського триває виставка "Доба Коцюбинського в живописі українських художників"

26.05.2017   12:05Агенцiя

У Міжнародний день музеїв, 18 травня, у музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відкрилася виставка живописних робіт із фондів музею, пов’язаних з письменником. Вона триватиме протягом місяця.

На виставці представлені різноманітні за жанрами картини. Є тематичні, у яких простежуються різні віхи життя письменника, пейзажі із зображенням тих місць, де любив відпочивати Михайло Коцюбинський, і зовсім трохи – експонати портретного живопису. Авторами картин є художники різних поколінь.

У першу чергу ті, які були особисто знайомі з М.Коцюбинським: Г.Коваленко (у музейній колекції понад 30 творів живопису), брати Бутники – Іван і Степан, І.Рашевський. Свого часу письменник як голова «Просвіти» влаштовував у Чернігові художні виставки за участю цих майстрів пензля.

Експонується низка робіт живописців-сучасників Михайла Михайловича, котрі не були особисто знайомі з ним і розквіт творчості яких припадає на 20-50-ті роки. Деякі з них переїхали до нашого міста вже після революції. Це В.Зінченко (у музеї зберігається 18 етюдів), А.Петусь, М.Ложечников, Л.Митькевич. Останні два не мали спеціальної художньої освіти, але присвятили своє життя мистецтву і залишили після себе низку цікавих робіт.

Окремо подані полотна художників, що не пов’язані з Чернігівщиною (1950-60-ті роки). Це В.Одайник, Ю.Баланівський, В.Забашта, П.Сахро – представники соціалістичного реалізму, на відміну від попередніх майстрів – представників традиційного живопису.

Ще одна група робіт – картини чернігівських живописців 50-70-хх років (народний художник УРСР К.Трохименко, художники О.Снопок, Д.Варакута). І, нарешті, картини лауреатів премії ім. М.Коцюбинського різних років: портретні роботи народних художників України А.Шкурка, В.Ємця, живопис І.Пенського, О.Потапенка, Ф.Кравчука.

Вартість квитків:
дитячий – 3 грн;
студентський – 4 грн;
дорослий – 6 грн.

Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.

Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини