Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 червня, 03:23:23

До 80-х роковин Великого терору: виставка у Держархіві області

20.05.2017   11:03Агенцiя

1937-1938 роки — доба Великого терору в історії СРСР. Під час масових політичних репресій ставилися «планові завдання» щодо виявлення та покарання так званих ворогів народу. Ув’язнених катували, вироки до розстрілу виконувалися негайно.

Щоб виконати й перевиконати встановлені плани, органи НКВС заарештовували й передавали на розгляд спеціально утворених «оперативних трійок» справи людей різних професій та походження.
Так, жертвами стали ті, хто воював у підрозділах Симона Петлюри, Української галицької армії та гетьмана Павла Скоропадського, були розкуркулені, народилися у дворянській родині або ж чиї батьки були священиками. Ще одна категорія жертв — представники дореволюційної інтелігенції з університетською освітою, які негативно ставилися до нової влади та критикували її.

До Дня пам’яті жертв політичних репресій та 80-х роковин Великого терору відсьогодні у Державному архіві Чернігівської області експонується фотодокументальна виставка «Великий терор: документи свідчать», на якій представлені матеріали, що довгий час були засекречені.

Частина презентованих першоджерел вже відомі науковцям, краєзнавцям та співробітникам музеїв. Зокрема архівно-слідчі справи Степана Баран-Бутовича та Павла Федоренка. Більшу частину експозиції широкому загалу представлено вперше. Це архівно-слідчі справи громадян Чернігівщини: Тимофія Трегубова, Івана Титаренка, Олени Вронської, Йосипа Верховинця-Костева, Віктора Кринського та Болеслава Катковського. Всі вони стали жертвами тоталітарного режиму і реабілітовані в роки вже незалежної України. Загалом на зберіганні в Держархіві перебуває 12436 архівно-слідчих справ.

Усі, хто цікавиться історією України, протягом місяця можуть оглянути цю виставку. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися з долями постраждалих людей через призму документів: різних постанов, ордерів на проведення обшуку, анкет арештованих, протоколів допитів тощо. До уваги представлені й особисте листування, щоденники, нотатки статей тощо.

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників

У Прилуках атестати про завершення навчання отримали 297 випускників 18:45

28 червня у Прилуках відбулося вручення атестатів випускникам – 2022. Цьогоріч своє навчання у закладах загальної середньої освіти міста завершили 297 дітей.

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці

Прилуцька поліція затримала місцевого мешканця за нанесення тяжких тілесних ушкоджень своїй сусідці 18:32

Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали чоловіка, який у п’яному вигляді в ході раптово виниклої сварки поранив ножем 42-річну сусідку.

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили

У Чернігові стартує проєкт #МістоСили 18:26

У Чернігові стартує проект підтримки волонтерів, педагогів, соціальних працівників, психологів, медиків - тобто представників професій, які працюють з людьми і для людей.

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія»

У Чернігові погасили поштову марку «Українська мрія» 18:15

Марка «Українська мрія» у продажу від сьогодні, 28 червня.

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.