В літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського зафіксовано рекорд
В Міжнародний день музеїв, 18 травня, до музею Михайла Коцюбинського завітав Голова редакційної ради Національного проекту "Книга рекордів України" Олег Іваненко.

Він приїхав із почесною метою. Аби зареєструвати унікальну на весь світ річ – «Дерево життя», що пронизує всі три поверхи літературної експозиції музею-заповідника.
На початку заходу слово взяв директор музею Ігор Коцюбинський. Він розказав про історію створення «Дерева життя» і про його автора Івана Валентина Задорожного.
Більш докладно і детально про мистецьку скульптуру розповіла Марія Москаленко, завідуюча відділом музею-заповідника М.М.Коцюбинського.
На гранях скульптури відображена вся творчість Коцюбинського – ілюстрації з підписами від найперших його творів і до останніх. І манера цього відображення – особлива – у різьбленні по дереву. Тут можна впізнати героїв усіх творів Великого Сонцепоклонника.
«Дерево життя» – це справді унікальна річ. Виготовлена вона спеціально для музею. Вирізана із сосни та оброблена вишневим клеєм, щоб скульптура краще зберігалася. І схожої немає в усьому світі. Саме тому її і було внесено до «Книги рекордів України».
Рекорд зареєстровано в категорії «Вперше, розміри» – найбільша монументально-просторова композиція з дерева, присвячена творчості Михайла Коцюбинського. Це чотиригранна колона висотою 10,5 м, яка проходить крізь три поверхи будівлі. На гранях колони зображені художні образи з творів М.Коцюбинського. Ширина кожної грані – 2 м. Цей рекорд буде поряд із найбільшим літаком у світі, найсильнішою жінкою на планеті, яка теж є українкою, поряд із роботою художника, що написав картину площею 300 кв. м.
Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30
За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26
Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.
До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20
За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».
Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14
Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.
Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57
Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».